powrót strona główna Każdy kilometr ma znaczenie
Powrót

Remont nawierzchni na autostradzie A2 w okolicy Buku – kolejne etapy

3 września zostaną otwarte dla kierowców łącznice zjazdowe z autostrady A2 na węźle w Buku. Równocześnie drogowcy rozpoczną kolejny etap prac – łącznice wjazdowe na tym węźle zostaną zamknięte. W związku z wyłączeniem dróg wjazdowych z użytkowania, zostaną wytyczone objazdy. Równolegle trwają prace remontowe nawierzchni w ciągu głównym autostrady. Kierowców prosimy o szczególną uwagę i stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu.

Autostrada Wielkopolska rozpoczyna kolejny etap prac związany z remontem nawierzchni między km 137 a 140 autostrady A2. Po wymianie nawierzchni na jezdni południowej w ciągu głównym autostrady oraz łącznicach zjazdowych z A2 na węźle w Buku, 3 września nastąpi ich otwarcie dla ruchu pojazdów. Równocześnie rozpocznie się remont nawierzchni na łącznicach wjazdowych na A2 w Buku. Łącznice te zostaną zamknięte dla ruchu. Dla kierowców chcących wjechać na A2 na węźle w Buku zostaną wytyczone objazdy.

W związku z remontem nawierzchni na łącznicach wjazdowych węzła Buk, od dnia 3 września br. zostaną wytyczone objazdy:

•    Dla kierowców jadących w kierunku Świecka objazd poprowadzi drogą wojewódzką nr 307 (DW307) z Buku w kierunku Nowego Tomyśla, następnie DW308 i DW305 do węzła w Nowym Tomyślu, z którego można wjechać na autostradę
•    Dla kierowców jadących w kierunku Poznania objazd poprowadzi drogą wojewódzka nr 307 (DW307) do węzła Poznań Ławica i drogą S11 do węzła Poznań Zachód

Równolegle cały czas prowadzone są prace w ciągu głównym autostrady. 3 września drogowcy planują zakończenie prac na nitce południowej A2 na odcinku ok 3 km (miedzy km 137+330 a km 140+260) i otwarcie tego fragmentu dla ruchu pojazdów. Od 5 września rozpocznie się remont nitki północnej miedzy 137 a 140 km A2. Ruch pojazdów zostanie przeniesiony na nitkę południową autostrady i poprowadzony dwukierunkowo.

Powyższy zakres prac planowany jest na około dwóch tygodni. Spółka zobowiązała wykonawcę do terminowej realizacji prac i w sposób jak najmniej uciążliwy dla kierowców. Jednak niesprzyjająca pogoda, tj. silny wiatr, opady deszczu itp. mogą wpłynąć na zmianę terminu zakończenia prac.

Remont nawierzchni bitumicznej autostrady miedzy Nowym Tomyślem a Poznaniem wynika z wieloletniego planu prac naprawczych mającego na celu zapewnienie wysokiej jakości drogi oraz bezpieczeństwa i komfortu kierowców. Autostrada Wielkopolska to najdłuższy i najbardziej eksploatowany koncesyjny odcinek autostradowy w Polsce. Duża część z korzystających z niej pojazdów to transport ciężki, co w naturalny sposób wpływa na zwiększone zużycie nawierzchni i konieczność remontów.