powrót strona główna Każdy kilometr ma znaczenie
Powrót

Kolejny etap remontu nawierzchni w rejonie Placu Poboru Opłat w Gołuskach

11 maja br. planowane jest przeniesienie prac remontowych nawierzchni w rejonie płyty PPO Gołuski (150 km A2). W związku pracami, czasowo nie będzie możliwości wjazdu na MOP Dopiewiec. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu.

Remont nawierzchni w rejonie Placu Poboru Opłat w Gołuskach wchodzi w kolejny etap. Prace drogowe przenoszą się na nitkę północną autostrady A2 między 150 a 154 kilometrem, w kierunku na Świecko. W związku z pracami ruch pojazdów zostanie częściowo poprowadzony nitką południową dla obu kierunków, a wjazd na MOP Dopiewiec (151+200 km A2 kierunek Świecko) zostanie zamknięty na czas prowadzonych robót.

Prace remontowe nawierzchni między węzłami Buk a Poznań Zachód, zapisane w wieloletnim harmonogramie utrzymaniowym, przebiegają zgodnie z planem. Drogowcom udało się nadrobić początkowe opóźnienia spowodowane opadami deszczu. Remont nitki południowej między 150 a 154 km autostrady, w tym zjazd z A2 w kierunku S5 i S11 dla kierowców podróżujących ze strony Świecka na węźle Poznań Zachód, został zakończony przed terminem. Kolejny etap prac polega na remoncie nawierzchni na części północnej autostrady w rejonie Placu Poboru Opłat w Gołuskach.

Realizacja prac została tak zaplanowana, aby przebiegała w sposób sprawny i jak najmniej uciążliwy dla kierowców. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że warunki atmosferyczne, silny wiatr, opady deszczu itp. mogą wpłynąć na czas realizacji prac.