ABC kierowcy

Zanim wyruszysz w podróż autostradą

Najważniejsze informacje dla odcinka A2 Świecko - Konin (255 km)

Regulamin korzystania
z płatnej autostrady A2
na odcinku Świecko-Konin
Regulaminpobierz .PDF
Mapapobierz .PDF
Mapa odcinka Świecko
-Konin - załącznik do regulaminu

Bezpieczeństwo na A2

W przypadku sytuacji awaryjnej, co 2 kilometry na 106 kilometrowej trasie znajdują się tzw. kolumny alarmowe. By wezwać pomoc wystarczy nacisnąć czerwony przycisk i czekać na zgłoszenie się pracownika Centrum Zarządzania Autostradą, numer alarmowy +48 61 838 31 12.

Pamiętaj, że...

{"name":"abc-infos","state":{"_filter":[],"_count":12,"_aggregate":[],"class":"Table","id":"98eeee7b0c6b8e4564f5ed11d8ee8f4c"},"sort":[["ts",-1]],"call":[]}
Zakaz zatrzymywania pojazdu na całej długości autostrady z wyjątkiem MOP na całym odcinku autostrady obowiązuje również zakaz cofania pojazdu.
więcej
Przy zmianie pasa i wyprzedzaniu kierunkowskaz powinien migać dłużej niż jedno mignięcie a zmiana pasa przed wyprzedzaniem powinna nastąpić 50 m przed wyprzedzanym pojazdem.
więcej
Podczas jazdy należy zachować odstęp od poprzedzającego auta 40 – 50 m.
więcej
Po autostradzie mogą poruszać się wyłącznie samochody i motocykle. Zabrania się jazdy po autostradzie pojazdów jednośladowych (rowerów i motorowerów), ciągników, wozów konnych oraz poruszania się osób pieszych.
więcej
Zakaz zatrzymywania samochodów przez autostopowiczów na autostradzie oraz na węzłach autostradowych. Zakaz wysadzania pasażerów na autostradzie.
więcej
Zakaz przebiegania przez pasy ruchu i pas rozdziału na drugą stronę autostrady.
więcej
W przypadku awarii pojazdu należy zatrzymać się o ile to możliwe na poboczu, ustawić trójkąt ostrzegawczy w odległości 100 m od pojazdu, włączyć światła awaryjne oraz udać się do najbliższej kolumny alarmowej. Kolumny alarmowe rozmieszczone są w odległości 2 km od siebie. Aby zawiadomić służby Operatora o zaistniałym problemie wystarczy wcisnąć czerwony guzik. System informatyczny dokona lokalizacji zgłoszenia i odpowiednia pomoc pojawi się niezwłocznie. Można dokonać zgłoszenia korzystając z telefonu komórkowego dzwoniąc pod numer +48 61 83 83 112.
więcej
Zakaz zatrzymywania pojazdu na całej długości autostrady z wyjątkiem MOP na całym odcinku autostrady obowiązuje również zakaz cofania pojazdu.
więcej
Ruch na autostradzie powinien się odbywać prawym pasem, lewy pas jezdni służy do wyprzedzania.
więcej
minimalna prędkość - 40 km/h
więcej
maksymalna prędkość (samochody ciężarowe) - 80 km/h
więcej
maksymalna prędkość (samochody osobowe) - 140 km/h
więcej
[]

Ważne numery telefonów oraz inne dane kontaktowe

Telefon alarmowy

oraz informacje o aktualnej sytuacji na autostradzie +48 618 383 112

Infolinia

Czynne codziennie 8:00 - 20:00
Koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora.
+48 504 422 022
infolinia@awsa.pl

Informacje o opłatach za przejazd

+48 618 383 144
[]
Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.