Zmiany w harmonogramie prac na węźle Poznań Komorniki – tydzień pierwszy

21.09.2016

W poniedziałek 19 września br. rozpoczęła się druga część remontu węzła Poznań Komorniki, na skrzyżowaniu drogi krajowej DK5 i drogi wojewódzkiej DW196 z autostradą A2. Remont przebiegać będzie na jezdni wschodniej i zachodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania i Wrocławia. Prace finalnie potrwają najdalej do końca października br. Zmianie ulegnie dotychczasowa organizacja ruchu.

I ETAP: 19-21.09 Frezowanie i sprzątanie nawierzchni – wyłączony jeden pas ruchu (na przemian szybki lub wolny) na jezdni zachodniej ul.Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia – ruch prowadzony jednym pasem, wszystkie łącznice otwarte dla ruchu.

II ETAP: 22.09 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni zachodniej ul.Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia od McDonald’s do wiaduktu nad A2 – ruch prowadzony pasem szybkim. Zamknięta łącznica A prowadząca ruch z DW 196 z Poznania na A2 kierunku Świecka – objazd łącznicami łącznicami H, F i D. Zamknięta łącznica B prowadząca ruch z A2 z Warszawy na DK5 kierunku Wrocławia – objazd łącznicą C oraz ul.Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia.

III ETAP: 23.09 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni zachodniej ul.Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia od wiaduktu nad A2 do skrzyżowania ul. Daimlera/Magazynowej w Komornikach (bez skrzyżowania) – ruch prowadzony pasem szybkim. Zamknięta łącznica H prowadząca ruch z DW196 z Poznania na A2 w kierunku Warszawy – objazd rzez rondo CH Auchan oraz ul.Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera. Zamknięta łącznica G prowadząca ruch z A2 ze Świecka na DK5 kierunku Wrocławia – objazd łącznicami F, D, B.

IV ETAP: 24.09 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni zachodniej ul. Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia od McDonald's do skrzyżowania ul. Daimlera/Magazynowej w Komornikach (bez skrzyżowania) – ruch pasem wolnym. Wszystkie łącznice otwarte dla ruchu.

V ETAP: 25-26.09 Malowanie pasów, sprzątanie, pobocza. W zależności od kolejności malowania zamykany będzie albo pas szybki albo pas wolny jezdni zachodniej ul.Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia od McDonald's do skrzyżowania ul. Daimlera/Magazynowej w Komornikach (bez skrzyżowania). Wszystkie łącznice otwarte dla ruchu.

Prace obejmują wymianę warstwy wiążącej oraz ścieralnej. Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o. (osoba do kontaktu: Marcin Szczepański, tel. +48 695 020 857). Planowane całkowite zakończenie prac przewidziane jest najdalej na koniec października br.

Tymczasowa organizacja ruchu została uzgodniona z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendą Miejską Policji w Poznaniu, ZDM w Poznaniu, Miejskim Inżynierem Ruchu w Poznaniu, Urzędem Gminy Komorniki, Zarządem Dróg Powiatowych w Poznaniu oraz zatwierdzona przez GDDKiA O/Poznań.

Aktualne informacje o płynności przejazdu na odcinku A2 Konin - Świecko dostępne są pod adresem: twitter.com/AutostradaWlkp oraz pod numerem infolinii: +48 504 422 022 (codziennie w godz. 8.00 – 20.00).

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.