Zmarł Andrzej Patalas, były Prezes Zarządu AWSA i AWSAII, członek Rad Nadzorczych obu Spółek.

02.02.2013

2 lutego rano w Warszawie zmarł dr inż. Andrzej Patalas, długoletni Prezes Zarządów AWSA i AWSAII, przez ostatnie kilka miesięcy członek Rad Nadzorczych obu Spółek.

Odszedł od nas człowiek wielkiego formatu, nieprzeciętna osobowość, wielki przyjaciel ludzi, który dopiero co zaczynał cieszyć się czasem wolnym wspólnie z rodziną i wnukami. Autostrada A2 od granicy z Niemcami do Konina była dla niego dziełem życia, a to, że ją mamy zawdzięczamy Jego wielkiej determinacji.

Andrzej Patalas to człowiek instytucja, który swoje życie zawodowe poświęcił  budowie dróg. Na początku lat 90-tych, obok dr Jana Kulczyka, był jednym z twórców Autostrady Wielkopolskiej, kiedy idea budowy koncesyjnej autostrady wydawała się odległą od życia abstrakcją.  W latach 1994 – 1999 był organizatorem i pierwszym prezesem Agencji Budowy i Eksploatacji Autostrad. Był twórcą programu budowy autostrad w Polsce. Pod Jego kierownictwem poznańskie spółki autostradowe w latach 2003 – 2011 oddały użytkownikom łącznie 255 km nowoczesnej autostrady A2, dzięki której połączył Polskę z siecią autostrad w Europie. Był inżynierem z wieloletnim doświadczeniem w budowie dróg, który z pasją traktował realizację projektu budowy autostrady A2 do Świecka, nie tylko kreując strategię rozwoju czy prowadząc negocjacje z rządem i partnerami biznesowymi, ale również osobiście nadzorując prace budowlane.

Andrzej Patalas był wyjątkowym człowiekiem z jasno wytyczonym celem, do którego dążył  potrafiąc porwać innych. Nie było dla Niego rzeczy niemożliwych. Był człowiekiem instytucją, wszechstronnie uzdolnionym, obdarzonym niezwykłą pamięcią, o wielkim poczuciu humoru, otwartym na potrzeby ludzi, których zjednywał sobie bezpośredniością i autentycznym zainteresowaniem. Był dla współpracowników nie tylko szefem ale również prawdziwym przyjacielem.

pdf Gazeta Wyborcza 04.02.2013

pdf Gazeta Wyborcza 07.02.2013

pdf Gazeta Wyborcza 08.02.2013

pdf Głos Wielkopolski 08.02.2013

TVP_07.02.2013

pogrzeb śp Prezesa Andrzeja Patalasa_zdjęcie 1

pogrzeb śp Prezesa Andrzeja Patalasa zdjęcie 2

pogrzeb śp Prezesa Andrzeja Patalasa zdjęcie 3

pogrzeb śp Prezesa Andrzeja Patalasa zdjęcie 4

pogrzeb śp Prezesa Andrzeja Patalasa zdjęcie 5

pogrzeb śp Prezesa Andrzeja Patalasa zdjęcie 6

pogrzeb śp Prezesa Andrzeja Patalasa zdjęcie 7

 

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.