Zatrzymaj się i odpocznij. Nowe stacje BP na koncesyjnej A2

24.10.2017

Usiądź wygodnie, zjedz ciepły posiłek, skorzystaj z internetu popijając ulubioną kawę. A może by tak coś słodkiego? Od października na MOP Gozdowo (216km, kierunek Warszawa) i MOP Sołeczno (216 km, kierunek Świecko) dla wszystkich podróżujących koncesyjną A2 otwarte zostały nowe stacje paliw BP.

Dzięki rozbudowie przyautostradowych MOP-ów (Miejsc Obsługi Podróżnych) o dodatkowe obiekty, systematycznie zmienia się oferta i jakość proponowanego kierowcom wypoczynku. Odcinek koncesyjny autostrady A2 wyposażony jest w 22 MOP-y, po 11 z każdej strony autostrady w kierunku Warszawy i Świecka. Każdy z MOP-ów z kolei wyposażony jest w parkingi, toalety, budki telefoniczne, miejsca piknikowe oraz place zabaw dla dzieci. Są to miejsca stworzone dla odpoczynku po długich godzinach spędzonych za kierownicą, ale także do chwilowego postoju.

Koncesyjna A2 nie pozwala zgłodnieć podróżnym. Na MOP-ach Osiecza, Tulce, Zalesie, Sosna i Gnilec znajdują się punkty gastronomiczne. W Rogozińcu i Chociszewie zlokalizowane są restauracje McDonald's, a na MOP-ach Gozdowo i Sołeczno dostępne dla klientów są restauracje KFC.

Komfort kierowców korzystających z Autostrady Wielkopolskiej jest dla nas niezwykle istotny - stąd właśnie inwestycje w infrastrukturę bezpośrednio przy koncesyjnym odcinku A2. Nowoczesne stacje paliw BP wraz z restauracjami i miejscami wypoczynku, które właśnie zostały udostępnione użytkownikom A2 stanowią wypełnienie naszych zobowiązań w tym zakresie wynikających z umowy z rządem. Z pewnością będą to miejsca pozwalające naładować baterie podczas podróży – mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

Nowe stacje paliw BP oferują:

 • 4 dystrybutory wieloproduktowe (w tym jeden w zestawie z dodatkową pompą ON),
 • 3 stanowiska ON TIR z dystrybutorami AdBlue,
 • sklep,
 • WBC,
 • odkurzacz,
 • kompresor (w tym także dodatkowy dla pojazdów typu TIR)

Dodatkowo na MOP Gozdowo klienci skorzystać mogą z dwustanowiskowego dystrybutora LPG. Szczegółowe informacje na temat infrastruktury przyautostradowej: http://bit.ly/MapaKoncesyjnaA2

Obecnie przy koncesyjnej A2 co 50 km funkcjonuje łącznie 12 stacji benzynowych, po 6 w obu kierunkach.

Aktualne informacje o prowadzonych pracach, płynności przejazdu na odcinku A2 Konin - Świecko dostępne są pod adresem: www.autostrada-a2.pl, twitter.com/AutostradaWlkp oraz pod numerem infolinii: +48 504 422 022 (codziennie w godz. 8.00 – 20.00).

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.