Zatrzymaj się i odpocznij. Nowe stacje BP na koncesyjnej A2

24.10.2017

Usiądź wygodnie, zjedz ciepły posiłek, skorzystaj z internetu popijając ulubioną kawę. A może by tak coś słodkiego? Od października na MOP Gozdowo (216km, kierunek Warszawa) i MOP Sołeczno (216 km, kierunek Świecko) dla wszystkich podróżujących koncesyjną A2 otwarte zostały nowe stacje paliw BP.

Dzięki rozbudowie przyautostradowych MOP-ów (Miejsc Obsługi Podróżnych) o dodatkowe obiekty, systematycznie zmienia się oferta i jakość proponowanego kierowcom wypoczynku. Odcinek koncesyjny autostrady A2 wyposażony jest w 22 MOP-y, po 11 z każdej strony autostrady w kierunku Warszawy i Świecka. Każdy z MOP-ów z kolei wyposażony jest w parkingi, toalety, budki telefoniczne, miejsca piknikowe oraz place zabaw dla dzieci. Są to miejsca stworzone dla odpoczynku po długich godzinach spędzonych za kierownicą, ale także do chwilowego postoju.

Koncesyjna A2 nie pozwala zgłodnieć podróżnym. Na MOP-ach Osiecza, Tulce, Zalesie, Sosna i Gnilec znajdują się punkty gastronomiczne. W Rogozińcu i Chociszewie zlokalizowane są restauracje McDonald's, a na MOP-ach Gozdowo i Sołeczno dostępne dla klientów są restauracje KFC.

Komfort kierowców korzystających z Autostrady Wielkopolskiej jest dla nas niezwykle istotny - stąd właśnie inwestycje w infrastrukturę bezpośrednio przy koncesyjnym odcinku A2. Nowoczesne stacje paliw BP wraz z restauracjami i miejscami wypoczynku, które właśnie zostały udostępnione użytkownikom A2 stanowią wypełnienie naszych zobowiązań w tym zakresie wynikających z umowy z rządem. Z pewnością będą to miejsca pozwalające naładować baterie podczas podróży – mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

Nowe stacje paliw BP oferują:

  • 4 dystrybutory wieloproduktowe (w tym jeden w zestawie z dodatkową pompą ON),
  • 3 stanowiska ON TIR z dystrybutorami AdBlue,
  • sklep,
  • WBC,
  • odkurzacz,
  • kompresor (w tym także dodatkowy dla pojazdów typu TIR)

Dodatkowo na MOP Gozdowo klienci skorzystać mogą z dwustanowiskowego dystrybutora LPG. Szczegółowe informacje na temat infrastruktury przyautostradowej: http://bit.ly/MapaKoncesyjnaA2

Obecnie przy koncesyjnej A2 co 50 km funkcjonuje łącznie 12 stacji benzynowych, po 6 w obu kierunkach.

Aktualne informacje o prowadzonych pracach, płynności przejazdu na odcinku A2 Konin - Świecko dostępne są pod adresem: www.autostrada-a2.pl, twitter.com/AutostradaWlkp oraz pod numerem infolinii: +48 504 422 022 (codziennie w godz. 8.00 – 20.00).

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.