Yanosik na koncesyjnej autostradzie A2 Świecko - Konin

25.04.2014

Przed długim majowym weekendem podróżowanie koncesyjną autostradą A2 staje się bezpieczniejsze dzięki uruchomieniu „asystenta kierowcy na autostradzie” - unikatowej funkcjonalności w aplikacji Yanosik.

To pierwszy projekt w Europie, który dzięki współpracy koncesjonariusza i społeczności użytkowników aplikacji, oferuje kierowcy możliwość bieżącego otrzymywania informacji dotyczących sytuacji na autostradzie, czy wezwania pomocy bez wychodzenia z auta.

Aplikacja Yanosik jest szeroko znana w społeczności kierowców, głównie za sprawą komunikatora, dzięki któremu mogą oni informować się wzajemnie o sytuacji na drodze.

Z aplikacji w jednym momencie korzysta około 86 tys użytkowników. Yanosik ma na swoim koncie 1,5 mln pobranych aplikacji i aż 400  tys unikalnych użytkowników miesięcznie. Jest to największa społeczność kierowców w Polsce.

Z aplikacji korzysta już przeszło 86 000 użytkowników. Obok takich funkcji jak nawigacja online omijająca korki, czy podgląd cen na stacjach paliw, pojawiło się kolejne ułatwienie dla kierowców. Dzięki nowej funkcjonalności Yanosika po wjeździe na autostradę użytkownik aplikacji otrzyma najważniejsze informacje dotyczące podróży po koncesyjnej A2: numery kontaktowe, informacje o liczbie i lokalizacji węzłów, czy wysokości opłat. Istotnym udogodnieniem z punktu widzenia kierowcy jest reagowanie przez aplikację na zmniejszenie prędkości pojazdu do pewnej wartości (oczywiście
z wyłączeniem takich miejsc jak MOPy, PPO, czy węzły autostradowe). Aplikacja poinformuje kierowcę na którym kilometrze autostrady się znajduje, jak również wyświetli numer kontaktowy do Centrum Zarządzania Autostradą. Dzięki temu kierowca nie będzie zmuszony do skorzystania z kolumny alarmowej, tylko będzie mógł skontaktować się
 z Centrum Zarządzania Autostradą bezpośrednio z samochodu. Może się zdarzyć, że w takiej kryzysowej sytuacji kierowca zapomni o wykonaniu obowiązkowych czynności, ale i temu aplikacja zaradzi. Przypomni kierowcy o konieczności włączenia świateł awaryjnych i ustawienia trójkąta ostrzegawczego, co pomoże w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze i zaoszczędzi ewentualnych kłopotów z mandatami.

Funkcja asystenta kierowcy na autostradzie dostępna jest dla użytkowników aplikacji na Androidzie, na systemie iOS oraz Windows Phone.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.