Yanosik na koncesyjnej autostradzie A2 Świecko - Konin

25.04.2014

Przed długim majowym weekendem podróżowanie koncesyjną autostradą A2 staje się bezpieczniejsze dzięki uruchomieniu „asystenta kierowcy na autostradzie” - unikatowej funkcjonalności w aplikacji Yanosik.

To pierwszy projekt w Europie, który dzięki współpracy koncesjonariusza i społeczności użytkowników aplikacji, oferuje kierowcy możliwość bieżącego otrzymywania informacji dotyczących sytuacji na autostradzie, czy wezwania pomocy bez wychodzenia z auta.

Aplikacja Yanosik jest szeroko znana w społeczności kierowców, głównie za sprawą komunikatora, dzięki któremu mogą oni informować się wzajemnie o sytuacji na drodze.

Z aplikacji w jednym momencie korzysta około 86 tys użytkowników. Yanosik ma na swoim koncie 1,5 mln pobranych aplikacji i aż 400  tys unikalnych użytkowników miesięcznie. Jest to największa społeczność kierowców w Polsce.

Z aplikacji korzysta już przeszło 86 000 użytkowników. Obok takich funkcji jak nawigacja online omijająca korki, czy podgląd cen na stacjach paliw, pojawiło się kolejne ułatwienie dla kierowców. Dzięki nowej funkcjonalności Yanosika po wjeździe na autostradę użytkownik aplikacji otrzyma najważniejsze informacje dotyczące podróży po koncesyjnej A2: numery kontaktowe, informacje o liczbie i lokalizacji węzłów, czy wysokości opłat. Istotnym udogodnieniem z punktu widzenia kierowcy jest reagowanie przez aplikację na zmniejszenie prędkości pojazdu do pewnej wartości (oczywiście
z wyłączeniem takich miejsc jak MOPy, PPO, czy węzły autostradowe). Aplikacja poinformuje kierowcę na którym kilometrze autostrady się znajduje, jak również wyświetli numer kontaktowy do Centrum Zarządzania Autostradą. Dzięki temu kierowca nie będzie zmuszony do skorzystania z kolumny alarmowej, tylko będzie mógł skontaktować się
 z Centrum Zarządzania Autostradą bezpośrednio z samochodu. Może się zdarzyć, że w takiej kryzysowej sytuacji kierowca zapomni o wykonaniu obowiązkowych czynności, ale i temu aplikacja zaradzi. Przypomni kierowcy o konieczności włączenia świateł awaryjnych i ustawienia trójkąta ostrzegawczego, co pomoże w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze i zaoszczędzi ewentualnych kłopotów z mandatami.

Funkcja asystenta kierowcy na autostradzie dostępna jest dla użytkowników aplikacji na Androidzie, na systemie iOS oraz Windows Phone.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.