W dniach 23 – 27 listopada utrudnienia w ruchu na A2 na moście na Warcie w okolicy węzła Sługocin (km 245, odcinek Września – Konin)

20.11.2015

W związku z koniecznością usunięcia awarii dylatacji na odcinku ok. 0,5 km w ciągu autostrady A2 na moście autostradowym na Warcie w okolicach Sługocina (km 245), w dniach 23 – 27 listopada wystąpią utrudnienia w ruchu.

Od dnia 23.11. na A2 km 245, obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu:

1. ruch na tym odcinku zarówno na Świecko jak i na Warszawę będzie się odbywał jednopasmowo na wydzielonych pasach,
2. ruch w kierunku wschodnim na Warszawę będzie przeniesiony na sąsiednią jezdnię z możliwością kierowania wahadłowego przy pomocy oznakowania i przeszkolonych pracowników; kierowanie wahadłowe będzie prowadzone w sytuacji dużego natężenie ruchu ciężkiego (TIRy),
3. ruch w kierunku zachodnim na Świecko z racji większego natężenia na początku tygodnia, będzie się odbywał płynnie jednopasmowo na moście, bez ręcznego sterowania i opcji wahadłowej,
4. w przypadku natrafienia na wyjątkowe trudności techniczne, pewien zakres prac może zostać wykonany w terminie do 04.12.2015, powodując częściowe utrudnienia komunikacyjne w ruchu samochodowym po moście,
5. wg założeń prace prowadzone będą w cyklach 12-godzinnych (07.00 – 19.00), z zastrzeżeniem, że jest to wyjątkowa sytuacja, która może wymusić np. przełożenie części robót na weekend (28 – 29.11).

Przyczyną zmian w organizacji ruchu jest konieczność usunięcia awarii urządzenia dylatacyjnego na moście po stronie południowej (kierunek na Warszawę) na skutek nadmiernego obciążenia i eksploatacji. Most ten został wybudowany w latach 1987-88 i poddany gruntownemu remontowi w 2002 roku. Naprawa jest konieczna w trybie natychmiastowym, by nie doszło do zniszczenia całej dylatacji, co wiązałoby się z koniecznością wymiany i zamknięciem autostrady na tym odcinku w kierunku na Warszawę przez okres co najmniej 5 tygodni. Obecnie warunki pogodowe pozwalają na podjęcie prac i umożliwienie komunikacji na moście z pewnymi utrudnieniami, które w okresie zimowym byłyby dużo bardziej uciążliwe.

Stosowny projekt tymczasowej organizacji ruchu został pozytywnie zaopiniowany i zatwierdzony przez GDDKiA/O Poznań. Wykonawcą prac jest Zakład Budowy Maszyn Doświadczalnych 'ZBMD' s.c. z Rudy Śląskiej – jedyny wykonawca w Polsce zajmujący się usuwaniem tego typu usterek drogowych.

Informacje o utrudnieniach dostępne na bieżąco na twitter.com/AutostradaWlkp oraz pod numerem Infolinii +48 504 422 022 (8.00 – 20.00) oraz poprzez aplikację Yanosik (specjalną modyfikację adresowaną do użytkowników koncesyjnej A2).

 

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.