Remont nawierzchni węzła Sługocin

22.07.2017

W dniach 24/25 lipca br. planowane jest rozpoczęcie prac remontowych w rejonie węzła Sługocin (244km autostrady), odcinek Września-Konin. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Wraz z jednoczesnym zakończeniem prac w ciągu Autostrady A2 prace zorganizowane zostaną na łącznicy C (z kierunku Poznania na węzeł) i łącznicy D (zjazd z węzła w kierunku Warszawy).

Prace potrwają około 5-7 dni. Harmonogram prac może ulec korekcie z uwagi na warunki pogodowe i bieżące natężenie ruchu w rejonie węzła.

  • Ruch z DW467 w kierunku Warszawy prowadzony będzie do miejscowości Golina, następnie drogą krajową DK92 do miejscowości Słupca, stamtąd DW466 do węzła Słupca.
  • Ruch z Poznania do miejscowości Ciążeń poprowadzony będzie z autostrady A2 na węzeł Słupca, stamtąd w prawo na DW466 do Ciążenia.
  • Ruch z Poznania do miejscowości Golina prowadzony będzie z autostrady A2 na węzeł Słupca, stamtąd w lewo na DW466 do miejscowości Słupca, dalej drogą krajową DK92 do Goliny.

Remont wykonywany będzie w obrębie węzła Sługocin. Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o. (osoba do kontaktu: Marcin Szczepański, tel. +48 695 020 857).

Tymczasowa organizacja ruchu została uzgodniona z GDDKiA w Poznaniu, Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, Autostradą Wielkopolską SA, Autostradą Eksploatacja SA oraz stosownymi jednostkami Policji.

Aktualne informacje o prowadzonych pracach, płynności przejazdu na odcinku A2 Konin - Świecko dostępne są pod adresem: www.autostrada-a2.pl, twitter.com/AutostradaWlkp oraz pod numerem infolinii: +48 504 422 022 (codziennie w godz. 8.00 – 20.00).

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.