RAZ, ŻE SZYBKO A2, ŻE WIESZ ILE ZAPŁACISZ - nowy kalkulator kosztów podróży już dostępny na stronie internetowej AWSA.

12.09.2012

„Raz, że szybko A2, że wiesz ile zapłacisz” – kalkulator kosztów podróży, na prośbę kierowców także na stronie internetowej AWSA!

 

• Wirtualny asystent podróży od dzisiaj na stronie internetowej AWSA
• W sierpniu br. asystent w formie aplikacji znalazł się na facebookowym profilu AWSA
• Wirtualny asystent – kalkulator “Raz, że szybko A2, że wiesz ile zapłacisz” przelicza koszty podróży koncesyjnym odcinkiem A2 uwzględniając:

  1. opłatę za przejazd autostradą (aplikacja rozróżnia 5 różnych kategorii pojazdów)
  2. koszt paliwa potrzebnego do przebycia tej trasy (oszacowany na podstawie przyjętego średniego spalania dla samochodu osobowego odpowiednio dla benzyny i diesela)
  3. koszty kawy lub hotdoga ze stacji paliw
  4. ostateczny koszt podróży podawany jest w przeliczeniu na 1 osobę

• Kalkulator podaje także szacunkową ilość spalanego paliwa oraz informację ile kilometrów jest do pokonania z punktu A do punktu B
• Kierowcy korzystający z kalkulatora otrzymają także informacje o infrastrukturze autostrady na planowanej trasie m.in. o liczbie stacji benzynowych, Miejsc Obsługi Podróżnych, restauracji, parkingów oraz hoteli.

Informacje dodatkowe:
• Autostrada Wielkopolska SA (AWSA), jako pierwszy i jedyny koncesjonariusz w Polsce, uruchomiła profile firmowe w mediach społecznościowych Facebook i Twitter (facebook.com/autostradawielkopolska oraz twitter.com/autostradawlkp)
• Działania w mediach społecznościowych są uzupełnieniem nowoczesnego, europejskiego systemu informacyjnego dla kierowców konsekwentnie wdrażanego przez AWSA. Kierowcy koncesyjnego odcinka autostrady A2 mają także do dyspozycji

  1. całodobowy numer alarmowy (+48 61 83 83 112),
  2. czynną 7 dni w tygodniu infolinię telefoniczną (+48 504 422 022) i mailową (infolinia@awsa.pl)
  3. nową stronę internetową w mobilnej, dwujęzycznej (polskiej i angielskiej) wersji językowej

Wypowiedź do wykorzystania:
„Autostrada Wielkopolska ma na względzie wygodę i komfort podróżowania koncesyjnym odcinkiem A2. Dlatego na prośbę kierowców, po uruchomieniu wirtualnego asystenta podróży na naszym facebookowym profilu, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tego udogodnienia na naszej stronie internetowej. Tym samym kierowcy, którzy nie korzystają z Facebooka, również będą mogli zaplanować podróż po A2 z naszym wirtualnym asystentem.” – informuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy AWSA.

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.