RAZ, ŻE SZYBCIEJ, A2, ŻE DO POZNANIA – z dodatkowymi atrakcjami!

17.08.2012

Wspólna akcja Autostrady Wielkopolskiej SA, Urzędu Miasta Poznania oraz Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Każdy kierowca, który zachowa paragon za przejazd koncesyjnym odcinkiem autostrady A2, będzie mógł go wymienić na turystyczną książeczkę rabatową Poznania. To najnowszy pomysł Miasta Poznania, Autostrady Wielkopolskiej i Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej na zachęcenie osób podróżujących autostradą do odwiedzenia stolicy Wielkopolski.

Na stronach książeczki rabatowej znajdują się kupony zniżkowe do poznańskich hoteli, restauracji i innych atrakcji turystycznych. Rabaty wynoszą od 10 do 20 procent. Korzystając z książeczki można zaplanować cały pobyt w Poznaniu, poczynając od wyboru hotelu, przez posiłek w jednej z kilkunastu restauracji, po czas wolny. Oszczędności mogą wtedy wynieść nawet kilkaset złotych.

Partnerów akcji wskazała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, dzięki czemu oferta jest zróżnicowana i unikatowa. W ofercie znajdują się zatem najlepsze pięcio- i czterogwiazdkowe hotele, ale i tańsze hostele. Na obiad można wybrać się do ekskluzywnych restauracji hotelowych, czy też takich z kuchnią regionalną. Można też wybrać się do lokalu, w którym zjemy w całkowitych ciemnościach lub do najmniejszej restauracji w Polsce. Pobyt w Poznaniu warto urozmaicić tańszą wizytą w Termach Maltańskich czy Centrum Wycieczkowym LECH, w którym można poznać sekrety produkcji i skosztować warzonego w Poznaniu piwa.
By otrzymać książeczkę, należy zachować dowód opłaty za przejazd autostradą (paragon fiskalny) i udać się z nim do punktu informacji turystycznej w Poznaniu (w budynku Arkadii na Placu Wolności, na Starym Rynku, na nowym dworcu kolejowym lub na lotnisku na Ławicy).

Program obowiązuje do 30 września. Lista wszystkich partnerów akcji dostępna jest na stronie www.poznan.pl/autostrada. Dodatkowo w punktach poboru opłat kierowcy wraz z paragonami będą otrzymywać ulotki informujące o akcji.

Organizatorami akcji są: Autostrada Wielkopolska SA, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna i Miasto Poznań.

Wypowiedzi do wykorzystania

Autostrada Wielkopolska:
„Wspólny program Autostrady Wielkopolskiej, Miasta Poznania i Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej jest kolejnym dowodem na to, że autostrada łączy. Koncesyjny odcinek A2 po raz pierwszy scalił Polskę z siecią europejskich autostrad, a teraz łączy z ofertą turystyczną stolicy Wielkopolski. Nie wykluczamy też możliwości przedłużenia programu. O szczegółach będziemy informować także za pośrednictwem naszych kanałów w mediach społecznościowych – na Facebooku i Twitterze” – informuje Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy Autostrady Wielkopolskiej.
Kontakt dla mediów: Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy, AWSA
tel. +48 608 479 541, email: z.kwiatkowska@mail.autostrada-a2.pl

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna:
„Poznań to miasto nie tylko otwarte i przyjazne, czego spektakularnym dowodem była atmosfera podczas UEFA Euro 2012, ale także miasto, do którego dojedziemy na pobyt weekendowy łatwo, szybko i komfortowo dzięki autostradzie. Książeczka rabatowa przygotowana we współpracy z Autostradą Wielkopolską oraz Miastem Poznań ma być zaproszeniem do odkrywania wielu wyjątkowych miejsc w stolicy Wielkopolski dzięki starannie wybranym partnerom i znakomitym cenom” – mówi Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
Kontakt dla mediów: Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej
tel. +48 61 878 5696, e-mail: j.mazurczak@plot.poznan.pl

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.