RAZ, ŻE SZYBCIEJ, A2, ŻE DO EUROPY

08.11.2011

Najważniejsze momenty z budowy autostrady A2 do Świecka w obiektywie Pawła Młodkowskiego i Mariusza Foreckiego.

30 listopada br. nastąpi oficjalne otwarcie autostrady A2 w jej finałowym odcinku – z Nowego Tomyśla do Świecka a już kilka godzin później, od północy 1 grudnia br. kierowcy będą mogli bezpiecznie korzystać z nowej autostrady do granicy z Niemcami. Od 7 listopada do 6 grudnia, na poznańskim Starym Rynku, można obejrzeć wystawę zdjęć dokumentujących przebieg prac nad powstaniem autostrady łączącej Polskę z siecią europejskich autostrad.

„ Raz, że szybciej, A2 że do Europy!” – to tytuł wystawy pokazującej najważniejsze momenty z budowy autostrady A2. Autorami zdjęć są poznańscy fotografowie - Paweł Młodkowski i Mariusz Forecki. Ekspozycja zawiera 50 fotografii będących relacją z budowy największego w Europie projektu infrastrukturalnego realizowanego w systemie partnerstwa publiczno - prywatno. Poznańska wystawa to nie tylko wizualizacja faktów i danych na temat wielkopolskiej inwestycji. To przede wszystkim uwiecznienie pracy tysiąca osób, dzięki którym spełniło się marzenie milionów kierowców, o szybkim i bezpiecznym połączeniu z Europą.
„Zdecydowaliśmy się na wystawę zdjęć z budowy tej niezwykłej  inwestycji, ponieważ obrazy najlepiej opisują rzeczywistość i oddają skalę przedsięwzięcia. Mimo, że oficjalne otwarcie autostrady do ruchu nastąpi 1 grudnia br.,  już dziś chcemy zaprosić wszystkich do zapoznania się z najważniejszymi faktami i scenami towarzyszącymi realizacji tego szczególnego projektu, na który wszyscy, nie tylko zmotoryzowani czekamy z wielką niecierpliwością.” – informuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy AWSAII.   
Czego dowiemy się z wystawy$1
Autostrada A2 jest najważniejszym łącznikiem drogowym pomiędzy Polską a Niemcami i dobrym przykładem współpracy pomiędzy państwem a prywatnym biznesem. Wart podkreślenia jest również fakt, że odcinek z Nowego Tomyśla do Świecka jest jednym z najdłuższych odcinków autostradowych w Polsce wybudowanych w technologii betonowej, dodatkowo - oddanym do użytku blisko sześć miesięcy przed ustalonym terminem.
Wiele zdjęć poświęconych jest również ochronie środowiska, bowiem autostrada do granicy z Niemcami w 85 procentach przebiega przez tereny leśne, w tym obszary chronione programem Natura 2000. Szereg zastosowanych rozwiązań dla ochrony zwierzęcych szlaków, czyni autostradę A2 największym obecnie projektem ekologicznym w Europie.

Zapraszamy na wystawę i życzymy wielu ciekawych wrażeń!

Zdjęcia z wystawy można obejrzeć TUTAJ

Dalszych informacji udziela:
Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy, Autostrada Wielkopolska II SA tel. +48 608 479 541,
email: z.kwiatkowska@mail.autostrada-a2.pl, www.autostrada-a2.pl

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.