RAZ, ŻE SZYBCIEJ, A2, ŻE DO EUROPY

08.11.2011

Najważniejsze momenty z budowy autostrady A2 do Świecka w obiektywie Pawła Młodkowskiego i Mariusza Foreckiego.

30 listopada br. nastąpi oficjalne otwarcie autostrady A2 w jej finałowym odcinku – z Nowego Tomyśla do Świecka a już kilka godzin później, od północy 1 grudnia br. kierowcy będą mogli bezpiecznie korzystać z nowej autostrady do granicy z Niemcami. Od 7 listopada do 6 grudnia, na poznańskim Starym Rynku, można obejrzeć wystawę zdjęć dokumentujących przebieg prac nad powstaniem autostrady łączącej Polskę z siecią europejskich autostrad.

„ Raz, że szybciej, A2 że do Europy!” – to tytuł wystawy pokazującej najważniejsze momenty z budowy autostrady A2. Autorami zdjęć są poznańscy fotografowie - Paweł Młodkowski i Mariusz Forecki. Ekspozycja zawiera 50 fotografii będących relacją z budowy największego w Europie projektu infrastrukturalnego realizowanego w systemie partnerstwa publiczno - prywatno. Poznańska wystawa to nie tylko wizualizacja faktów i danych na temat wielkopolskiej inwestycji. To przede wszystkim uwiecznienie pracy tysiąca osób, dzięki którym spełniło się marzenie milionów kierowców, o szybkim i bezpiecznym połączeniu z Europą.
„Zdecydowaliśmy się na wystawę zdjęć z budowy tej niezwykłej  inwestycji, ponieważ obrazy najlepiej opisują rzeczywistość i oddają skalę przedsięwzięcia. Mimo, że oficjalne otwarcie autostrady do ruchu nastąpi 1 grudnia br.,  już dziś chcemy zaprosić wszystkich do zapoznania się z najważniejszymi faktami i scenami towarzyszącymi realizacji tego szczególnego projektu, na który wszyscy, nie tylko zmotoryzowani czekamy z wielką niecierpliwością.” – informuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy AWSAII.   
Czego dowiemy się z wystawy$1
Autostrada A2 jest najważniejszym łącznikiem drogowym pomiędzy Polską a Niemcami i dobrym przykładem współpracy pomiędzy państwem a prywatnym biznesem. Wart podkreślenia jest również fakt, że odcinek z Nowego Tomyśla do Świecka jest jednym z najdłuższych odcinków autostradowych w Polsce wybudowanych w technologii betonowej, dodatkowo - oddanym do użytku blisko sześć miesięcy przed ustalonym terminem.
Wiele zdjęć poświęconych jest również ochronie środowiska, bowiem autostrada do granicy z Niemcami w 85 procentach przebiega przez tereny leśne, w tym obszary chronione programem Natura 2000. Szereg zastosowanych rozwiązań dla ochrony zwierzęcych szlaków, czyni autostradę A2 największym obecnie projektem ekologicznym w Europie.

Zapraszamy na wystawę i życzymy wielu ciekawych wrażeń!

Zdjęcia z wystawy można obejrzeć TUTAJ

Dalszych informacji udziela:
Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy, Autostrada Wielkopolska II SA tel. +48 608 479 541,
email: z.kwiatkowska@mail.autostrada-a2.pl, www.autostrada-a2.pl

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.