Prace wykończeniowe na węźle Poznań Komorniki

31.10.2016

W czwartek 3 listopada br. w godzinach porannych rozpoczną się prace wykończeniowe na węźle Poznań Komorniki (159km), na skrzyżowaniu drogi krajowej DK5 i drogi wojewódzkiej DW196 z autostradą A2. Prace zorganizowane będą na jezdni wschodniej i zachodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania i Wrocławia. Prace finalnie potrwają do 6 listopada br.

Zmianie ulegnie dotychczasowa organizacja ruchu:

Naprzemiennie zamykane będą pasy szybkie, wolne i awaryjne jezdni zachodniej i wschodniej znajdujących się przed i za obiektem mostowym WD107. Niniejsze prace mają na celu odtworzenie dylatacji na obiekcie WD107 w kierunku Wrocławia (jezdnia zachodnia) oraz uszczelnienie istniejącej dylatacji w kierunku Poznania (jezdnia wschodnia).

• Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni zachodniej w kierunku Wrocławia oraz pasa wolnego i awaryjnego jezdni wschodniej w kierunku Poznania. Działania zorganizowane w zakresie obiektu WD107, wszystkie łącznice otwarte dla ruchu. Działania planowane na pierwszą połowę 3.11.2016.

• Pas wolny i awaryjny jezdni zachodniej w kierunku Wrocławia pozostają zamknięte. Zamknięcie pasa szybkiego jezdni wschodniej w kierunku Poznania. Działania zorganizowane w zakresie obiektu WD107, wszystkie łącznice otwarte dla ruchu. Działania planowane na drugą połowę 3.11.2016.

• Zamknięcie pasa szybkiego jezdni zachodniej w kierunku Wrocławia, pasy jezdni wschodniej w kierunku Poznania bez utrudnień, przywrócone do ruchu. Działania zorganizowane w zakresie obiektu WD107, wszystkie łącznice otwarte dla ruchu. Działania planowane na 4.11.2016.

Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o. (osoba do kontaktu: Marcin Szczepański, tel. +48 695 020 857). Prace wykończeniowe potrwają do 6 listopada. Daty mogą ulec zmianie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Tymczasowa organizacja ruchu została uzgodniona z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendą Miejską Policji w Poznaniu, ZDM w Poznaniu, ZDP w Poznaniu, Miejskim Inżynierem Ruchu w Poznaniu, Urzędem Gminy Komorniki oraz zatwierdzona przez GDDKiA O/Poznań.

Aktualne informacje o płynności przejazdu na odcinku A2 Konin - Świecko dostępne są pod adresem: twitter.com/AutostradaWlkp oraz pod numerem infolinii: +48 504 422 022 (codziennie w godz. 8.00 – 20.00).

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.