Prace remontowe w rejonie węzła Poznań Komorniki

14.09.2016

W poniedziałek 19 września br. rozpocznie się druga część remontu węzła Poznań Komorniki, na skrzyżowaniu drogi krajowej DK5 i drogi wojewódzkiej DW196 z autostradą A2. Remont przebiegać będzie na jezdni wschodniej i zachodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania i Wrocławia. Prace podzielone zostaną na 11 etapów i potrwają najdalej do końca października br. Zmianie ulegnie dotychczasowa organizacja ruchu.

I ETAP: 19-21.09 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni zachodniej w ciągu ul. Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia, ruch prowadzony pasem wolnym.

II ETAP: 22.09 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni zachodniej w ciągu ul. Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia, ruch prowadzony pasem szybkim.

III ETAP: 23.09 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni zachodniej ul. Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia - ruch pasem szybkim. Zamknięty wjazd na łącznicę A - objazd łącznicami H, F, D. Zamknięty wyjazd z łącznicy B - objazd łącznicą C do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia.

IV ETAP: 24.09 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni zachodniej ul. Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia - ruch pasem szybkim. Zamknięty wjazd na łącznicę H - objazd przez rondo CH Auchan oraz ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera. Zamknięty wyjazd z łącznicy G - objazd łącznicami F, D, B.

25-26.09 organizacja ruchu funkcjonować będzie wg etapu II (łącznice funkcjonują)

V ETAP: 27-30.09 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania, ruch prowadzony pasem wolnym.

VI ETAP: 03.10 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania, ruch prowadzony pasem szybkim.

VII ETAP: 04.10 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania - ruch pasem szybkim. Zamknięty wjazd na łącznicę E - objazd łącznicami D, B, H. Zamknięty wyjazd z łącznicy F - objazd łącznicą G oraz ul. Poznańską, Daimlera, Fabianowską, Sycowską i Opłotki oraz koło ronda CH Auchan.

VIII ETAP: 5.10 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania - ruch pasem szybkim. Zamknięty wjazd na łącznicę D - objazd do w. Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia. Zamknięty wyjazd z łącznicy C - objazd łącznicami B, H, F.

6-7.10 organizacja ruchu funkcjonować będzie wg etapu VI (łącznice funkcjonują)

IX ETAP: 8-11.10 Zamknięcie pasa wolnego i środkowego jezdni zachodniej ul. Poznańskiej w kierunku Wrocławia przy skrzyżowaniu ul. Daimlera i Magazynowej oraz zamknięcie skrzyżowania od strony zachodniej - ruch prowadzony pasem szybkim jedni zachodniej, a następnie przeniesiony pod prąd na pas szybki jezdni wschodniej w kierunku Poznania. Objazdy:

• Dojazd na ul. Daimlera od strony Poznania: przez rondo koło C.H Auchan następnie ulicami Opłotki, Sycowska, Fabianowska i Daimlera.

• Dojazd na ul. Daimlera od strony Wrocławia I ulicy Magazynowej: ul. Poznańską, Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia przez rondo C.H Auchan, dalej ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera.

• Dojazd z ul. Daimlera w kierunku Poznania, Wrocławia i A2: ul. Daimlera , Fabianowską, Sycowską, Opłotki, przez rondo C.H Auchan.

• Dojazd na ul. Magazynową od strony Poznania: ul. Poznańską i Nizinną w Komornikach.

• Dojazd na ul. Magazynową od strony Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

• Dojazd z ulicy Magazynowej w kierunku Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

X ETAP: 12-13.10 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni zachodniej ul. Poznańskiej w kierunku Wrocławia przy skrzyżowaniu ul. Daimlera i Magazynowej oraz zamknięcie skrzyżowania w części centralnej - ruch prowadzony pasem środkowym. Zamknięcie pasa szybkiego i środkowego jezdni wschodniej w kierunku Poznania - ruch prowadzony pasem wolnym. Objazd:

• Dojazd na ul. Daimlera od strony Wrocławia I ulicy Magazynowej: ul. Poznańską, Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia przez rondo C.H Auchan, dalej ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera.

• Dojazd z ul. Daimlera w kierunku Poznania i A2: ul. Daimlera, Fabianowską, Sycowską, Opłotki, przez rondo C.H Auchan.

• Dojazd do ulicy Magazynowej od strony Poznania: ul. Poznańską i Nizinną w Komornikach.

• Dojazd z ulicy Magazynowej w kierunku Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

XI ETAP: 14-17.10 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni zachodniej ul. Poznańskiej w kierunku Wrocławia przy skrzyżowaniu ul. Daimlera i Magazynowej oraz zamknięcie pasa szybkiego i wolnego jezdni wschodniej w kierunku Poznania. Zamknięty zjazd na ul. Magazynową po stronie wschodniej.Objazd:

• Do ul. Daimlera od strony Wrocławia i ulicy Magazynowej: ul. Poznańską, Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia następnie przez rondo koło C.H Auchan, ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera.

• Dojazd do ulicy Magazynowej od strony Poznania: ul. Poznańską i Nizinną w Komornikach.

• Dojazd do ulicy Magazynowej od strony Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

• Dojazd z ulicy Magazynowej w kierunku Poznania i Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

Prace obejmują wymianę warstwy wiążącej oraz ścieralnej. Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o. (osoba do kontaktu: Marcin Szczepański, tel. +48 695 020 857). Planowane zakończenie prac przewidziane jest najdalej na koniec października br.

Tymczasowa organizacja ruchu została uzgodniona z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendą Miejską Policji w Poznaniu, ZDM w Poznaniu, Miejskim Inżynierem Ruchu w Poznaniu, Urzędem Gminy Komorniki, Zarządem Dróg Powiatowych w Poznaniu oraz zatwierdzona przez GDDKiA O/Poznań.

Aktualne informacje o płynności przejazdu na odcinku A2 Konin - Świecko dostępne są pod adresem: twitter.com/AutostradaWlkp oraz pod numerem infolinii: +48 504 422 022 (codziennie w godz. 8.00 – 20.00).

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.