Prace remontowe w rejonie węzła Poznań Komorniki

12.08.2016

We wtorek, 16 sierpnia br. rozpocznie się remont nawierzchni łącznic węzła Poznań Komorniki, na skrzyżowaniu drogi krajowej DK5 i drogi wojewódzkiej DW196 z autostradą A2. Prace podzielone zostaną na dwie części – pierwsza z nich składać się będzie z sześciu etapów.

Zmianie ulegnie dotychczasowa organizacja ruchu:

I ETAP: 16.08 - Zamknięcie łącznicy A prowadzącej ruch z DW196 z Poznania na A2 w kierunku Świecka. Objazd wyznaczony zostanie łącznicami H, F, D.

II ETAP: 18.08 - Zamknięcie łącznicy C prowadzącej ruch z A2 z Warszawy na DW196 w kierunku Poznania. Objazd wyznaczony zostanie łącznicami B, H, F.

III ETAP: 22.08 - Zamknięcie łącznicy B prowadzącej ruch z A2 z Warszawy na DK5 w kierunku Wrocławia - objazd łącznicą C na ul. Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia. Zamknięta zostanie również łącznica D prowadząca ruch z DK5 z Wrocławia na A2 w kierunku Świecka - objazd ul. Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót łącznicą A na Świecko. Równocześnie zamknięta zostanie droga zbiorczo-rozprowadzająca M, prowadząca ruch na A2 z Warszawy w kierunku Świecka.

IV ETAP: 30.08 - Zamknięcie łącznicy G prowadzącej ruch z A2 ze Świecka na DK5 kierunku Wrocławia. Objazd wyznaczony zostanie łącznicami F, D, B.

V ETAP: 5.09 - Zamknięcie łącznicy E prowadzącej ruch z DK5 z Wrocławia na A2 w kierunku Warszawy. Objazd wyznaczony zostanie łącznicami D, B, H.

VI ETAP: 9.09 - Zamknięcie łącznicy F prowadzącej ruch z A2 ze Świecka na DW196 w kierunku Poznania - objazd łącznicą G na ul. Daimlera, Fabianowską, Sycowską i Opłotki, powrót w kierunku Poznania. Zamknięta zostanie również łącznica H prowadząca ruch z DW196 z Poznania na A2 w kierunku Warszawy - objazd ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera na łącznicę E na Warszawę. Równocześnie zamknięta zostanie droga zbiorczo-rozprowadzająca N, prowadząca ruch na A2 ze Świecka w kierunku Warszawy.

Prace obejmują wymianę warstwy wiążącej oraz ścieralnej. Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o. (osoba do kontaktu: Marcin Szczepański, tel. +48 695 020 857). Planowane zakończenie pierwszych szczęściu etapów prac w ramach pierwszej części remontu przewidziane jest na 16 września br.

Tymczasowa organizacja ruchu została uzgodniona z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendą Miejską Policji w Poznaniu, ZDM w Poznaniu, Miejskim Inżynierem Ruchu w Poznaniu, Urzędem Gminy Komorniki, Zarządem Dróg Powiatowych w Poznaniu oraz zatwierdzona przez GDDKiA O/Poznań.

Aktualne informacje o płynności przejazdu na odcinku A2 Konin - Świecko dostępne są pod adresem: twitter.com/AutostradaWlkp oraz pod numerem infolinii: +48 504 422 022 (codziennie w godz. 8.00 – 20.00).

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.