Prace remontowe na węźle Poznań Komorniki – tydzień drugi i trzeci

26.09.2016

W poniedziałek 19 września br. rozpoczęła się druga część remontu węzła Poznań Komorniki, na skrzyżowaniu drogi krajowej DK5 i drogi wojewódzkiej DW196 z autostradą A2. Remont przebiegać będzie na jezdni wschodniej i zachodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania i Wrocławia. Prace finalnie potrwają najdalej do końca października br. Zmianie ulegnie dotychczasowa organizacja ruchu.

VI ETAP: 27-30.09 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania od skrzyżowania ul. Daimlera/Magazynowej w Komornikach (bez skrzyżowania) do McDonald's – ruch prowadzony pasem wolnym jezdni wschodniej. Wszystkie łącznice otwarte dla ruchu.

VII ETAP: 3.10 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej I Głogowskiej w kierunku Poznania od skrzyżowania ul. Daimlera/Magazynowej w Komornikach (bez skrzyżowania) do McDonald's – ruch prowadzony pasem szybkim jezdni wschodniej. Wszystkie łącznice otwarte dla ruchu.

VIII ETAP: 4.10 Frezowanie nawierzchni – naprzemienne wyłączanie pasów ruchu ulic skrzyżowania Poznańska/Daimlera/Magazynowa.

IX ETAP: 7.10 Zamknięty pas wolny i awaryjny jezdni wschodniej ul. Poznańskiej I Głogowskiej w kierunku Poznania od skrzyżowania ul. Daimlera/Magazynowej w Komornikach (bez skrzyżowania) do McDonald's – ruch prowadzony pasem szybkim jezdni wschodniej. Zamknięcie łącznicy E prowadzącej ruch z DK5 z Wrocławia na A2 w kierunku Warszawy – objazd łącznicami D, B, H. Zamknięcie łącznicy F prowadzącej ruch z A2 ze Świecka na DW196 kierunku Poznania – objazd łącznicą G oraz ul. Poznańską, Daimlera, Fabianowską, Sycowską, Opłotki i rondo Auchan.

X ETAP: 8-9.10 Zamknięty pas wolny i awaryjny jezdni wschodniej ul. Poznańskiej I Głogowskiej w kierunku Poznania od skrzyżowania ul. Daimlera/Magazynowej w Komornikach (bez skrzyżowania) do McDonald's – ruch prowadzony pasem szybkim jezdni wschodniej. Zamknięcie łącznicy D prowadzącej ruch z DK5 z Wrocławia na A2 w kierunku Świecka – objazd ul. Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia. Zamknięcie łącznicy C prowadzącej ruch z A2 z Warszawy na DW196 kierunku Poznania – objazd łącznicami B, H, F.

Prace obejmują wymianę warstwy wiążącej oraz ścieralnej. Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o. (osoba do kontaktu: Marcin Szczepański, tel. +48 695 020 857). Planowane całkowite zakończenie prac przewidziane jest najdalej na koniec października br.

Tymczasowa organizacja ruchu została uzgodniona z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendą Miejską Policji w Poznaniu, ZDM w Poznaniu, Miejskim Inżynierem Ruchu w Poznaniu, Urzędem Gminy Komorniki, Zarządem Dróg Powiatowych w Poznaniu oraz zatwierdzona przez GDDKiA O/Poznań.

Aktualne informacje o płynności przejazdu na odcinku A2 Konin - Świecko dostępne są pod adresem: twitter.com/AutostradaWlkp oraz pod numerem infolinii: +48 504 422 022 (codziennie w godz. 8.00 – 20.00).

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.