Prace remontowe na węźle Poznań Komorniki – tydzień czwarty

21.10.2016

W poniedziałek 17 października br. w godzinach porannych rozpoczęła się kolejna część remontu węzła Poznań Komorniki, na skrzyżowaniu drogi krajowej DK5 i drogi wojewódzkiej DW196 z autostradą A2. Remont przebiega na jezdni wschodniej i zachodniej ul. Poznańskiej w kierunku Poznania i Wrocławia. Prace finalnie potrwają najdalej do końca października br.

XI ETAP: 17-18.10, godzina 7.00 Zamknięcie pasa wolnego i środkowego ul. Poznańskiej w kierunku Wrocławia (przy skrzyżowaniu Daimlera/Magazynowa) oraz wjazdu na ul. Daimlera. Ruch w kierunku Wrocławia pasem lewym jezdni zachodniej do skrzyżowania, następnie przeniesiony na pas lewy jezdni wschodniej. Zmiana organizacji ruchu:

• Dojazd na ul. Daimlera od strony Poznania: przez rondo koło C.H Auchan następnie ul. Opłotki, Sycowska, Fabianowska i Daimlera.
• Dojazd na ul. Daimlera od strony Wrocławia I ulicy Magazynowej: ul. Poznańską, Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia, następnie przez rondo C.H Auchan, dalej ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera.
• Dojazd z ul. Daimlera w kierunku Poznania, Wrocławia i A2: ul. Daimlera, Fabianowską, Sycowską, Opłotki, przez rondo C.H Auchan.
• Dojazd na ul. Magazynową od strony Poznania: ul. Poznańską i Nizinną w Komornikach.
• Dojazd na ul. Magazynową od strony Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.
• Dojazd z ul. Magazynowej w kierunku Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

XII ETAP: 19.10 Zamknięcie pasa lewego ul. Poznańskiej w kierunku Wrocławia, pasa środkowego i lewego ul. Poznańskiej w kierunku Poznania (przy skrzyżowaniu Daimlera/Magazynowa) oraz skrzyżowania w części centralnej. Ruch w kierunku Wrocławia pasem środkowym jezdni zachodniej, a do Poznania pasem prawym jezdni wschodniej. Zmiana organizacji ruchu:
• Dojazd na ul. Daimlera od strony Wrocławia I ulicy Magazynowej: ul. Poznańską, Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia przez rondo C.H Auchan, dalej ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera.
• Dojazd z ul. Daimlera w kierunku Poznania i A2: ul. Daimlera, Fabianowską, Sycowską, Opłotki, przez rondo C.H Auchan.
• Dojazd do ul. Magazynowej od strony Poznania: ul. Poznańską i Nizinną w Komornikach.
• Dojazd z ul. Magazynowej w kierunku Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

XIII ETAP: 20.10 Zamknięcie pasa szybkiego ul. Poznańskiej w kierunku Wrocławia oraz pasa wolnego i szybkiego ul. Poznańskiej w kierunku Poznania (przy skrzyżowaniu Daimlera/Magazynowa) oraz wjazdu na ul. Magazynową. Zmiana organizacji ruchu:
• Dojazd do ul. Daimlera od strony Wrocławia i ulicy Magazynowej: ul. Poznańską, Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia następnie przez rondo koło C.H Auchan, ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera.
• Dojazd do ul. Magazynowej od strony Poznania: ul. Poznańską i Nizinną w Komornikach.
• Dojazd do ul. Magazynowej od strony Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.
• Dojazd z ul. Magazynowej w kierunku Poznania i Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

Od 21.10 ponownie prowadzone będą prace XII ETAPU.

Prace obejmują wymianę warstwy wiążącej oraz ścieralnej. Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o. (osoba do kontaktu: Marcin Szczepański, tel. +48 695 020 857). Najdalej do 24 października prowadzone będą prace związane z wykonywaniem oznakowania poziomego i wykończeniowe.

Tymczasowa organizacja ruchu została uzgodniona z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, Komendą Miejską Policji w Poznaniu, ZDM w Poznaniu, ZDP w Poznaniu, Miejskim Inżynierem Ruchu w Poznaniu, Urzędem Gminy Komorniki oraz zatwierdzona przez GDDKiA O/Poznań.

Aktualne informacje o płynności przejazdu na odcinku A2 Konin - Świecko dostępne są pod adresem: twitter.com/AutostradaWlkp oraz pod numerem infolinii: +48 504 422 022 (codziennie w godz. 8.00 – 20.00).

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.