Oświadczenie spólki AWSA w sprawie jakości nawierzchni autostrady A2 na odcinku Nowy Tomyśl – Poznań

06.05.2009

Stanowczo dementujemy informację, że istnieje potrzeba wykonania wymiany nawierzchni na odcinku autostrady A2 pomiędzy Nowym Tomyślem i Poznaniem.

Zakończone 29 kwietnia br badania przeprowadzone przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów wykazują wysoką nośność nawierzchni znacznie przekraczającą wymogi normowe. Występujące spękania skurczowe nawierzchni powstałe w okresie ubiegłorocznej zimy są na bieżąco naprawiane przez wykonawcę robót , firmę NCC. Wykonawca robót przeprowadza obecnie dodatkowe badania z terminem zakończenia do końca maja. Ponadto GDDKiA zapowiedziała wykonanie własnych badań, których wyniki zostaną również wzięte pod uwagę. Zgodnie ze strukturą projektu odpowiedzialnym za podejmowanie decyzji dotyczących zakresu i sposobu naprawy jest Niezależny Inżynier tj. w tym przypadku brytyjska firma WS Atkins. Niezależny Inżynier został powołany jako reprezentant Ministra Infrastruktury, banków finansujących projekt oraz koncesjonariusza. Autostrada Wielkopolska zapewnia, podobnie jak strona publiczna, że wyegzekwuje od wykonawcy robót firmy NCC w ramach prac gwarancyjnych na koszt wykonawcy, usunięcie wszystkich usterek zgodnie z ustalonym zakresem i technologią.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.