Nowe stacje paliw na A2 przed granicą z Niemcami!

31.03.2012

Kierowcom koncesyjnego odcinka autostrady A2 udostępniono 2 nowe stacje paliw. Dokładnie 31 marca tuż po północy PKN Orlen udostępnił podróżującym autostradą stacje paliw w odległości ok. 5 km od granicy w Świecku.

Stacje zlokalizowane odpowiednio: na MOP Gnilec, dla kierowców jadących w stronę zachodnią i na MOP Sosna dla podróżujących na wschód. Już w maju br. otwarte zostaną 2 kolejne stacje paliw koncernu BP.

Stacje paliw otwarte zostały 2 lata wcześniej względem terminu uzgodnionego w umowie z rządem. Podobnie cały 106 kilometrowy odcinek A2 z Nowego Tomyśla do Świecka został oddany do użytku niemal pół roku wcześniej.

- Cieszymy się z możliwości udostępnienia kierowcom stacji paliw aż dwa lata przed planowanym terminem. Tym bardziej, że wpłynie to na poprawę komfortu i bezpieczeństwa podróży. W maju br. na nowym odcinku A2 pojawią się dwie kolejne stacje. W sumie więc cztery, z całą pewnością spełnią oczekiwania większości kierowców o wjechaniu, czy bardziej wyjechaniu z kraju z pełnym zbiornikiem paliwa – zauważa Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy Autostrady Wielkopolskiej.

Do 31 marca br. kierowcy podróżujący koncesyjnym odcinkiem A2, do granicy z Niemcami, mogli korzystać jedynie ze stacji zlokalizowanych 134 kilometry od granicy - w MOP Sędzinko i Zalesie. Na podróżujących w stronę zachodnią czekała co prawda stacja w Świecku, ale bez możliwości korzystania dla kierowców jadących na wschód. 

Po uruchomieniu dwóch stacji należących do  PKN Orlen, należy spodziewać się otwarcia dwóch kolejnych, będących własnością koncernu BP. Nastąpi to najprawdopodobniej w drugiej połowie maja br. Stacje te zlokalizowane będą 85 kilometrów od Świecka i dostępne na MOP Chociszewo - dla jadących w stronę Berlina i na MOP Rogoziniec dla poruszających się na wschód. Wraz z uruchomieniem stacji BP, na 255 kilometrowym odcinku koncesyjnej autostrady A2 relacji Konin - Świecko dostępnych będzie w sumie 10 stacji paliw, rozmieszczonych średnio co 50 kilometrów zarówno po jednej jak i drugiej stronie autostrady.


* ROZMIESZCZENIE STACJI BENZYNOWYCH NA KONCESYJNYM ODCINKU A2 KONIN – ŚWIECKO:

Dla jadących w kierunku zachodnim:
• MOP Osiecza II (251 km od Świecka) – stacja PKN Orlen
• MOP Tulce (177km od Świecka) – stacja PKN Orlen
• MOP Sędzinko (134 km od Świecka) – stacja PKN Orlen
• MOP Chociszewo (85 km od Świecka) – stacja BP – OTWARCIE W MAJU BR.
• MOP Gnilec (5 km od Świecka) – stacja PKN Orlen (otwarta 31.03.2012r.)

Dla jadących w kierunku wschodnim:
• MOP Sosna (5 km od Świecka) – stacja PKN Orlen (otwarta 31.03.2012r.)
• MOP Rogoziniec (85 km od Świecka) - stacja BP – OTWARCIE W MAJU BR.
• MOP Zalesie (134 km od Świecka) – stacja PKN Orlen
• MOP Krzyżowniki (177 km do Świecka) – stacja PKN Orlen
• MOP Osiecza III (251 km od Świecka – stacja PKN Orlen 

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.