Nowe stacje paliw na A2 przed granicą z Niemcami!

31.03.2012

Kierowcom koncesyjnego odcinka autostrady A2 udostępniono 2 nowe stacje paliw. Dokładnie 31 marca tuż po północy PKN Orlen udostępnił podróżującym autostradą stacje paliw w odległości ok. 5 km od granicy w Świecku.

Stacje zlokalizowane odpowiednio: na MOP Gnilec, dla kierowców jadących w stronę zachodnią i na MOP Sosna dla podróżujących na wschód. Już w maju br. otwarte zostaną 2 kolejne stacje paliw koncernu BP.

Stacje paliw otwarte zostały 2 lata wcześniej względem terminu uzgodnionego w umowie z rządem. Podobnie cały 106 kilometrowy odcinek A2 z Nowego Tomyśla do Świecka został oddany do użytku niemal pół roku wcześniej.

- Cieszymy się z możliwości udostępnienia kierowcom stacji paliw aż dwa lata przed planowanym terminem. Tym bardziej, że wpłynie to na poprawę komfortu i bezpieczeństwa podróży. W maju br. na nowym odcinku A2 pojawią się dwie kolejne stacje. W sumie więc cztery, z całą pewnością spełnią oczekiwania większości kierowców o wjechaniu, czy bardziej wyjechaniu z kraju z pełnym zbiornikiem paliwa – zauważa Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy Autostrady Wielkopolskiej.

Do 31 marca br. kierowcy podróżujący koncesyjnym odcinkiem A2, do granicy z Niemcami, mogli korzystać jedynie ze stacji zlokalizowanych 134 kilometry od granicy - w MOP Sędzinko i Zalesie. Na podróżujących w stronę zachodnią czekała co prawda stacja w Świecku, ale bez możliwości korzystania dla kierowców jadących na wschód. 

Po uruchomieniu dwóch stacji należących do  PKN Orlen, należy spodziewać się otwarcia dwóch kolejnych, będących własnością koncernu BP. Nastąpi to najprawdopodobniej w drugiej połowie maja br. Stacje te zlokalizowane będą 85 kilometrów od Świecka i dostępne na MOP Chociszewo - dla jadących w stronę Berlina i na MOP Rogoziniec dla poruszających się na wschód. Wraz z uruchomieniem stacji BP, na 255 kilometrowym odcinku koncesyjnej autostrady A2 relacji Konin - Świecko dostępnych będzie w sumie 10 stacji paliw, rozmieszczonych średnio co 50 kilometrów zarówno po jednej jak i drugiej stronie autostrady.


* ROZMIESZCZENIE STACJI BENZYNOWYCH NA KONCESYJNYM ODCINKU A2 KONIN – ŚWIECKO:

Dla jadących w kierunku zachodnim:
• MOP Osiecza II (251 km od Świecka) – stacja PKN Orlen
• MOP Tulce (177km od Świecka) – stacja PKN Orlen
• MOP Sędzinko (134 km od Świecka) – stacja PKN Orlen
• MOP Chociszewo (85 km od Świecka) – stacja BP – OTWARCIE W MAJU BR.
• MOP Gnilec (5 km od Świecka) – stacja PKN Orlen (otwarta 31.03.2012r.)

Dla jadących w kierunku wschodnim:
• MOP Sosna (5 km od Świecka) – stacja PKN Orlen (otwarta 31.03.2012r.)
• MOP Rogoziniec (85 km od Świecka) - stacja BP – OTWARCIE W MAJU BR.
• MOP Zalesie (134 km od Świecka) – stacja PKN Orlen
• MOP Krzyżowniki (177 km do Świecka) – stacja PKN Orlen
• MOP Osiecza III (251 km od Świecka – stacja PKN Orlen 

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.