Nowa strona mobilnA2. Wystartowała nowoczesna internetowa strona mobilna Autostrady Wielkopolskiej SA. Sprawdź koniecznie w telefonie przed wyjazdem na majowy weekend!

25.04.2013

Wystartowała nowoczesna internetowa strona mobilna Autostrady Wielkopolskiej SA. Sprawdź koniecznie w telefonie przed wyjazdem na majowy weekend! Z myślą o kierowcach, którzy podczas długiego majowego weekendu będą korzystać z koncesyjnego odcinka autostrady A2, uruchomiliśmy wygodną, mobilną wersję naszej strony internetowej.

Wpisując adres strony: autostrada-a2.pl w przeglądarkach wszystkich urządzeń mobilnych użytkownicy otrzymują dostęp do najważniejszych informacji przydatnych kierowcy.

Z poziomu przejrzystego menu strony można przejść do:

  • Kalkulatora podróży koncesyjnym odcinkiem A2 (rozszerzenie aplikacji na Facebooku i stronie internetowej)
  • Serwisów autostradowych w mediach społecznościowych (Facebook i Twitter)
  • Informacji o numerze alarmowym oraz telefonicznej i mailowej infolinii dla kierowców
  • Aktualności – bieżący dostęp do najświeższych informacji nt bieżącej sytuacji na autostradzie

Informacje dodatkowe:

Kalkulator “Raz, że szybko A2, że wiesz ile zapłacisz” – wirtualny asystent podróży przelicza koszty przejazdu koncesyjnym odcinkiem A2 uwzględniając:

  • opłatę za przejazd autostradą (aplikacja rozróżnia 5 różnych kategorii pojazdów)
  • koszt paliwa potrzebnego do przebycia tej trasy (oszacowany na podstawie przyjętego średniego spalania dla samochodu osobowego odpowiednio dla benzyny i diesela)
  • ostateczny koszt podróży podawany jest w przeliczeniu na 1 osobę (z ew. uwzględnieniem kosztu zakupu kawy lub hotdoga)
  • kalkulator podaje także szacunkową ilość spalanego paliwa oraz informację ile kilometrów jest do pokonania z punktu A do punktu B. Kierowcy korzystający z kalkulatora otrzymają także informacje o infrastrukturze autostrady na planowanej trasie m.in. o liczbie stacji benzynowych, Miejsc Obsługi Podróżnych, restauracji, parkingów oraz hoteli.

Serwisy drogowe udostępniane na Twitterze: twitter.com/autostradawlkp i za pośrednictwem infolinii (tel. + 48 504 422 022, e-mail: infolinia@awsa.pl) -  bieżące informacje o aktualnej sytuacji drogowej na autostradzie koncesyjnej 7 dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00.

Wypowiedź do wykorzystania:
„Wprowadziliśmy kolejne narzędzie mające ułatwić kierowcom korzystanie z koncesyjnego odcinka autostrady A2. Nasza strona internetowa w wersji light -  dostosowanej do odbioru na smartfonach i tabletach powstała w odpowiedzi na dynamicznie rozwijający się rynek mobile w Europie. To kolejne udogodnienie dla naszych użytkowników w ramach nowoczesnego, europejskiego autostradowego systemu informacyjnego” – dodaje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy AWSA.

Autostrada Wielkopolska SA została laureatem prestiżowego Wyróżnienia IMPACTOR 2012 przyznawanego przez Polski Przemysł Mediowy i Reklamowy.  Wyróżnienie przyznane w kategorii Projekt PR Roku za komunikację w mediach społecznościowych.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.