Nowa strona mobilnA2. Wystartowała nowoczesna internetowa strona mobilna Autostrady Wielkopolskiej SA. Sprawdź koniecznie w telefonie przed wyjazdem na majowy weekend!

25.04.2013

Wystartowała nowoczesna internetowa strona mobilna Autostrady Wielkopolskiej SA. Sprawdź koniecznie w telefonie przed wyjazdem na majowy weekend! Z myślą o kierowcach, którzy podczas długiego majowego weekendu będą korzystać z koncesyjnego odcinka autostrady A2, uruchomiliśmy wygodną, mobilną wersję naszej strony internetowej.

Wpisując adres strony: autostrada-a2.pl w przeglądarkach wszystkich urządzeń mobilnych użytkownicy otrzymują dostęp do najważniejszych informacji przydatnych kierowcy.

Z poziomu przejrzystego menu strony można przejść do:

 • Kalkulatora podróży koncesyjnym odcinkiem A2 (rozszerzenie aplikacji na Facebooku i stronie internetowej)
 • Serwisów autostradowych w mediach społecznościowych (Facebook i Twitter)
 • Informacji o numerze alarmowym oraz telefonicznej i mailowej infolinii dla kierowców
 • Aktualności – bieżący dostęp do najświeższych informacji nt bieżącej sytuacji na autostradzie

Informacje dodatkowe:

Kalkulator “Raz, że szybko A2, że wiesz ile zapłacisz” – wirtualny asystent podróży przelicza koszty przejazdu koncesyjnym odcinkiem A2 uwzględniając:

 • opłatę za przejazd autostradą (aplikacja rozróżnia 5 różnych kategorii pojazdów)
 • koszt paliwa potrzebnego do przebycia tej trasy (oszacowany na podstawie przyjętego średniego spalania dla samochodu osobowego odpowiednio dla benzyny i diesela)
 • ostateczny koszt podróży podawany jest w przeliczeniu na 1 osobę (z ew. uwzględnieniem kosztu zakupu kawy lub hotdoga)
 • kalkulator podaje także szacunkową ilość spalanego paliwa oraz informację ile kilometrów jest do pokonania z punktu A do punktu B. Kierowcy korzystający z kalkulatora otrzymają także informacje o infrastrukturze autostrady na planowanej trasie m.in. o liczbie stacji benzynowych, Miejsc Obsługi Podróżnych, restauracji, parkingów oraz hoteli.

Serwisy drogowe udostępniane na Twitterze: twitter.com/autostradawlkp i za pośrednictwem infolinii (tel. + 48 504 422 022, e-mail: infolinia@awsa.pl) -  bieżące informacje o aktualnej sytuacji drogowej na autostradzie koncesyjnej 7 dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00.

Wypowiedź do wykorzystania:
„Wprowadziliśmy kolejne narzędzie mające ułatwić kierowcom korzystanie z koncesyjnego odcinka autostrady A2. Nasza strona internetowa w wersji light -  dostosowanej do odbioru na smartfonach i tabletach powstała w odpowiedzi na dynamicznie rozwijający się rynek mobile w Europie. To kolejne udogodnienie dla naszych użytkowników w ramach nowoczesnego, europejskiego autostradowego systemu informacyjnego” – dodaje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy AWSA.

Autostrada Wielkopolska SA została laureatem prestiżowego Wyróżnienia IMPACTOR 2012 przyznawanego przez Polski Przemysł Mediowy i Reklamowy.  Wyróżnienie przyznane w kategorii Projekt PR Roku za komunikację w mediach społecznościowych.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.