Największy w historii Duatlon w Polsce „Bądź pierwszy na Autostradzie”

05.09.2011

Już w najbliższą sobotę 10 września godz. 12.00 startuje jedyna i niepowtarzalna, największa w historii tej dyscypliny w Polsce impreza sportowa na autostradzie w budowie - Duatlon na A2 pod hasłem „BĄDŹ PIERWSZY NA AUTOSTRADZIE”.

Duatlon to odmiana triatlonu. Zawodnicy kolejno: biegną 4 km, jadą rowerem 14 km i znów biegną

2 km. Nowością jest możliwość pokonania Duatlonu w sztafecie, w której jedna osoba jest biegaczem, druga kolarzem. Zawody odbywać się będą na obu nitkach autostrady w okolicach nowo wybudowanego węzła Trzciel. Zawodnicy pobiegną w kierunku Poznania, a kolarze pojadą w kierunku Berlina. Uczestnicy Duatlonu będą pierwszymi oficjalnymi użytkownikami autostrady A2 do Świecka.

- Postanowiliśmy w niecodzienny sposób wysłać w świat komunikat, że finiszujemy z budową autostrady do Świecka. Układanie betonowej nawierzchni praktycznie zakończy się do połowy września. Na razie autostradę udostępniamy biegaczom i rowerzystom, a już od 1 grudnia kierowcy swobodnie i bezpiecznie będą mogli pojechać z Poznania aż do granicy z Niemcami – komentuje prezes AWSAII, Andrzej Patalas.

- Chcemy zaprezentować zalety nowej, betonowej nawierzchni na długo przed jej otwarciem, przy okazji propagując zdrowy styl życia – dodaje.

Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest spółka A2Strada, główny wykonawca autostrady A2 do Świecka, we współpracy z firmą Strabag, inwestorem projektu Autostradą Wielkopolską II SA, a także spółką utrzymaniową Autostrada Eksploatacja SA. Koncern Strabag cyklicznie organizuje podobną imprezę (triatlon) w Wiedniu; w tym roku wzięło w niej udział 285 osób. Już dziś wiadomo,  że Duatlon na A2 będzie wielkim sukcesem frekwencyjnym. Na kilka dni przed planowanym zamknięciem rejestracji, listy startowe zostały zapełnione w całości i w Duatlonie wystartuje 318 zawodników.

Biuro zawodów otwarte będzie od godziny 10:00, a start nastąpi o godzinie 12:00. Limit czasowy określono na 2 godziny,  po ich upływie trasa zostanie zamknięta. O godzinie 14:15 planowana jest ceremonia dekoracji najlepszych zawodników. Imprezę poprowadzi dwukrotny mistrz świata w triatlonie z 1990 roku, Jerzy Górski.

Więcej informacji:
Zofia Kwiatkowska
PR Manager, AWSAII, tel. +48 608 479 541. z.kwiatkowska@mail.autostrada-a2.pl oraz na stronie www.duatlon.pl

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.