Jarosław Boberek, najsłynniejszy polski dubbingowiec z wizytą w szkole podstawowej w Więckowicach pod Poznaniem.

21.06.2017

AUTOSTRADA DO SZKOŁY uczy dzieci bezpieczeństwa i zapowiada konkretne inwestycje. Jarosław Boberek – ambasador programu AUTOSTRADA DO SZKOŁY spotkał się z uczniami szkoły podstawowej w Więckowicach pod Poznaniem. Aktor wziął udział w lekcjach z wykorzystaniem technologii VR. Zgodnie z założeniami programu Autostrada Wielkopolska SA poprawi poziom bezpieczeństwa przy szkole w Więckowicach.

Jarosław Boberek podczas spotkania z uczniami szkoły podstawowej w Więckowicach zapowiedział, że dzięki wsparciu Autostrady Wielkopolskiej SA, firmy STRABAG, Kulczyk Foundation oraz Autostrady Eksploatacji SA powstaną obiekty, które poprawią bezpieczeństwo wokół ich szkoły.

Zgodnie z sugestią policji przy szkole podstawowej w Więckowicach zbudujemy próg zwalniający oraz sfinansujemy dodatkowe oznakowanie. Pozwoli to na uspokojenie ruchu w pobliżu szkoły. Jeszcze w tym roku planujemy kolejne inwestycje infrastrukturalne w województwach wielkopolskim i lubuskim - powiedziała Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

W spotkaniu z Jarosławem Boberkiem uczestniczyły trzy klasy ze szkoły podstawowej w Więckowicach. Była to okazja, aby sprawdzić poziom wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa drogowego oraz dowiedzieć się w jaki sposób realizowany jest w szkole program AUTOSTRADA DO SZKOŁY. Dzieci zadawały aktorowi wiele pytań – zarówno dotyczących jego pracy jak i zaangażowania ambasadora w proces tworzenia aplikacji VR. Ku uciesze dzieci aktor zgodził się naśladować głos najbardziej popularnych postaci kultowych kreskówek. Pod koniec spotkania pozował z dziećmi do wspólnych zdjęć i rozdawał autografy.

AUTOSTRADA DO SZKOŁY to program, który jednocześnie uczy i bawi. Dzięki wykorzystaniu technologii VR, dzieci są bardzo zainteresowane zajęciami i mimo zbliżającego się końca roku w pełni angażują się w prowadzone zajęcia - przekonuje Jarosław Boberek, ambasador akcji.

AUTOSTRADA DO SZKOŁY to program społeczno-edukacyjny Autostrady Wielkopolskiej SA ukierunkowany na edukację i poprawę infrastruktury. Od kwietnia dzieci ze szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego i lubuskiego dzięki autorskiej aplikacji napisanej specjalnie na potrzeby programu, przenoszą się na wirtualną ulicę, gdzie starają poruszać się zgodnie z przepisami drogowymi. Jest to możliwe dzięki kampanii AUTOSTRADA DO SZKOŁY, której celem jest propagowanie wśród dzieci nauczania początkowego przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dzisiaj dzieci są z technologią za pan brat - wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości jest więc idealnym sposobem na to, aby wzbudzić ich zainteresowanie. Zdecydowanie warto inwestować w bezpieczeństwo. Bardzo cieszymy się, że dzięki programowi AUTOSTRADA DO SZKOŁY nasi uczniowie mają szansę poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Wsparcie Autostrady Wielkopolskiej pozwala także na sfinansowanie dodatkowych elementów infrastrukturalnych w pobliżu placówki. Rodzice posyłając dzieci do szkoły mają nadzieję, że są one bezpieczne zarówno podczas zajęć, jak i w drodze do i ze szkoły. Dzięki spowalniaczom kierowcy na pewno ściągną nogę z gazu - mówi Barbara Tomkowiak, dyrektor szkoły podstawowej w Więckowicach.

Do końca 2017 roku podczas pierwszej edycji kampanii w 50 szkołach położonych w gminach wzdłuż koncesyjnej A2, z pomocą specjalnie stworzonej przez spółkę aplikacji, przeprowadzone zostaną zajęcia z wykorzystaniem technologii VR (Virtual Reality). W kolejnych edycjach programem zostanie objętych łącznie 200 szkół.

Komendy Wojewódzkie Policji w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim wytypowały lokalizacje, w których zrealizowane zostaną dodatkowe elementy infrastrukturalne. Należą do nich wybrane szkoły w powiecie sulęcińskim, słubickim, świebodzińskim, międzyrzeckim, poznańskim, konińskim, nowotomyskim, słupeckim, szamotulskim, wrzesińskim i średzkim.

Patronami honorowymi programu są Komenda Główna Policji, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego, Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Zgłoszenia szkół do programu przyjmowane są przez stronę www.autostradadoszkoly.pl. Znajdują się tam podstawowe informacje o kampanii, zdjęcia i filmy z konferencji inaugurującej, ze spotkań w szkołach oraz quiz sprawdzający wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W następnych etapach platforma internetowa zostanie wzbogacona o element rywalizacji pomiędzy szkołami.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.