Duatlon na A2 za nami

10.09.2011

Za nami największy w historii Duatlon w Polsce „BĄDŹ PIERWSZY NA AUTOSTRADZIE”

Autostrada A2 w okolicach Trzciela na granicy województw wielkopolskiego i lubuskiego była dzisiaj wyjątkowym miejscem. Na niespełna 3 miesiące przed oficjalnym otwarciem autostrady do ruchu autostradą zawładnęli sportowcy – kolarze i biegacze. To tak naprawdę pierwsi użytkownicy nowoczesnej betonowej autostrady, która już wkrótce połączy Polskę z siecią autostrad europejskich. Za nami jedyna i niepowtarzalna, największa w historii tej dyscypliny w Polsce impreza sportowa na autostradzie w budowie - Duatlon pod hasłem „BĄDŹ PIERWSZY NA AUTOSTRADZIE”.

W samo południe do walki ruszyło ponad 300 zawodników indywidualnych i w sztafetach. Przy cudownej pogodzie i tłumie kibicujących rodzin, przyjaciół i sportowych zapaleńców, zawodnicy pokonywali kolejno dystans 4 km biegiem w kierunku Poznania, 14 km na rowerze w kierunku Berlina i na koniec ponownie biegiem dystans 2 km w kierunku stolicy Wielkopolski.

Uczestnikami zawodów okazali się nie tylko amatorzy ale również profesjonaliści zdobywający najwyższe miejsca w Polsce w triathlonie – dyscyplinie od której pochodzi duatlon. Imprezę poprowadził dwukrotny mistrz świata w triathlonie z 1990 roku, Jerzy Górski.

Najlepszy wynik dzisiejszego dnia w klasyfikacji indywidualnej osiągnął wśród mężczyzn Filip Przymusiński z KS Triathlon Poznań z czasem 37 minut 59 sekund. W klasyfikacji indywidualnej pań triumfowała Izabela Furtak z GTT Diament GOSiR Gniezno z czasem 46 minut 13 sekund.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, rozlosowano również kilkanaście nagród w postaci bonów do sklepów sportowych.

- Zainteresowanie Duatlonem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Na ponad 2 tygodnie przed zawodami lista uczestników została zamknięta osiągając swój maksymalny pułap. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w tak niecodzienny, radosny sposób mogliśmy zaprezentować zalety nowej, betonowej nawierzchni na długo przed jej otwarciem, przy okazji propagując zdrowy styl życia – przyznaje prezes AWSAII Andrzej Patalas.
- Do ukończenia nawierzchni autostrady brakuje nam niespełna 10 km, a do połowy września jezdnia zostanie ukończona na całym, ponad 100-kilometrowym, odcinku. To była jedyna okazja, żeby autostradę udostępnić biegaczom i rowerzystom. Od 1 grudnia będzie to już niemożliwe, ponieważ będzie się tam już odbywał normalny ruch autostradowy i  wszyscy kierowcy swobodnie i bezpiecznie będą mogli pojechać z Poznania aż do granicy z Niemcami i dalej – dodaje.

Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest wykonawca budowy A2 do Świecka, spółka A2Strada, we współpracy z firmą Strabag, inwestorem projektu Autostradą Wielkopolską II SA, a także spółką utrzymaniową Autostrada Eksploatacja SA.

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.