Duatlon na A2 za nami

10.09.2011

Za nami największy w historii Duatlon w Polsce „BĄDŹ PIERWSZY NA AUTOSTRADZIE”

Autostrada A2 w okolicach Trzciela na granicy województw wielkopolskiego i lubuskiego była dzisiaj wyjątkowym miejscem. Na niespełna 3 miesiące przed oficjalnym otwarciem autostrady do ruchu autostradą zawładnęli sportowcy – kolarze i biegacze. To tak naprawdę pierwsi użytkownicy nowoczesnej betonowej autostrady, która już wkrótce połączy Polskę z siecią autostrad europejskich. Za nami jedyna i niepowtarzalna, największa w historii tej dyscypliny w Polsce impreza sportowa na autostradzie w budowie - Duatlon pod hasłem „BĄDŹ PIERWSZY NA AUTOSTRADZIE”.

W samo południe do walki ruszyło ponad 300 zawodników indywidualnych i w sztafetach. Przy cudownej pogodzie i tłumie kibicujących rodzin, przyjaciół i sportowych zapaleńców, zawodnicy pokonywali kolejno dystans 4 km biegiem w kierunku Poznania, 14 km na rowerze w kierunku Berlina i na koniec ponownie biegiem dystans 2 km w kierunku stolicy Wielkopolski.

Uczestnikami zawodów okazali się nie tylko amatorzy ale również profesjonaliści zdobywający najwyższe miejsca w Polsce w triathlonie – dyscyplinie od której pochodzi duatlon. Imprezę poprowadził dwukrotny mistrz świata w triathlonie z 1990 roku, Jerzy Górski.

Najlepszy wynik dzisiejszego dnia w klasyfikacji indywidualnej osiągnął wśród mężczyzn Filip Przymusiński z KS Triathlon Poznań z czasem 37 minut 59 sekund. W klasyfikacji indywidualnej pań triumfowała Izabela Furtak z GTT Diament GOSiR Gniezno z czasem 46 minut 13 sekund.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, rozlosowano również kilkanaście nagród w postaci bonów do sklepów sportowych.

- Zainteresowanie Duatlonem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Na ponad 2 tygodnie przed zawodami lista uczestników została zamknięta osiągając swój maksymalny pułap. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w tak niecodzienny, radosny sposób mogliśmy zaprezentować zalety nowej, betonowej nawierzchni na długo przed jej otwarciem, przy okazji propagując zdrowy styl życia – przyznaje prezes AWSAII Andrzej Patalas.
- Do ukończenia nawierzchni autostrady brakuje nam niespełna 10 km, a do połowy września jezdnia zostanie ukończona na całym, ponad 100-kilometrowym, odcinku. To była jedyna okazja, żeby autostradę udostępnić biegaczom i rowerzystom. Od 1 grudnia będzie to już niemożliwe, ponieważ będzie się tam już odbywał normalny ruch autostradowy i  wszyscy kierowcy swobodnie i bezpiecznie będą mogli pojechać z Poznania aż do granicy z Niemcami i dalej – dodaje.

Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest wykonawca budowy A2 do Świecka, spółka A2Strada, we współpracy z firmą Strabag, inwestorem projektu Autostradą Wielkopolską II SA, a także spółką utrzymaniową Autostrada Eksploatacja SA.

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.