Bezpiecznie i ciekawie do szkoły. Studenci School of Form dla kampanii AUTOSTRADA DO SZKOŁY!

15.11.2017

Już od 17 listopada po raz pierwszy w holu wieżowca Bałtyk będzie można obejrzeć wystawę prac studentów School of Form, które powstały w ramach społeczno-edukacyjnej kampanii AUTOSTRADA DO SZKOŁY. Współpraca ze School of Form to kolejny element programu. Zadaniem studentów było przygotowanie kreatywnych rozwiązań, które wzbogaciłyby wizualnie elementy infrastruktury drogowej związanej z bezpieczeństwem.

Projekty studentów zostaną pokazane w innowacyjny sposób m.in. jako projekcje na posadzce we wnętrzu Bałtyku oraz na chodniku przed wejściem do budynku. Oglądać będzie je można do końca listopada.

AUTOSTRADA DO SZKOŁY to program, który Autostrada Wielkopolska SA realizuje już od kwietnia tego roku. Jego głównym celem jest edukacja uczniów klas nauczania początkowego szkół podstawowych z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Najmłodsi zakładają specjalne gogle i przenoszą się do wirtualnego świata, w którym muszą poruszać się zgodnie z przepisami. Akcja obejmuje także inwestycje infrastrukturalne w pobliżu szkół, zwiększające poziom bezpieczeństwa. Przed studentami School of Form postawiliśmy trudne zadanie wpisania kreatywnych rozwiązań w obowiązujące normy prawne. Mimo to ich pomysły przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

Studenci kierunków Communication, Domestic oraz Industrial Design wspierani przez wykładowców i ekspertów z firmy Strabag i z Autostrady Wielkopolskiej SA zaproponowali między innymi:

 • wykorzystanie energii kinetycznej wytwarzanej przez pieszych do podświetlenia chodnika
 • barierki instalowane przy przejściach, otwierające się gdy światło dla pieszych jest zielone
 • dodatkowe progi zwalniające, wyposażone w odblaskowe wzory
 • postać pozytywnego bohatera – Zebrę Zbyszka

Projekt Zebry Zbyszka został uznany przez SoF, AWSA i Strabag za najlepszy projekt z dużym potencjałem realizacyjnym. Zebra jest z jednej strony przyjacielem i przewodnikiem dla dzieci w ich drodze do szkoły, a z drugiej partnerem i pomocnikiem rodziców oraz kierowców.

Na wystawie będzie można zobaczyć również film dokumentujący warsztaty.

17 listopada o godzinie 17.00 studenci publicznie zaprezentują efekty swojej pracy podczas krótkich dziesięciominutowych prezentacji. Serdecznie zapraszamy! Wstęp jest bezpłatny.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.