Bezpieczna jazdA2. Lubię to! - nie tylko dla kierowców

03.10.2013

Siedem dni w tygodniu przez całą dobę służby autostradowe dbają o bezpieczeństwo kierowców, częste patrole, troska o środowisko – autostrada A2 Świecko - Konin to najbardziej ekologiczna trasa w Europie. Obejrzyj kolejny film programu "Bezpieczna jazdA2. Lubię to!" - i przekonaj się dlaczego jazdA2 jest bezpieczna!

Od 12 września trwa kampania  społeczno – edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA  propagująca bezpieczne zachowania na autostradach wśród młodych kierowców. Do tej pory kreskówki wyemitowane w internecie w ramach kampanii „Bezpieczna jazdA2. Lubię to” obejrzało ponad 5 000 osób. Trzeci i zarazem ostatni w tej serii film animowany pokazuje zalety bezpiecznego korzystania z autostrady.

Kto poza kierowcami samochodów korzysta z autostrady i co sprawia, że jest to dla nich bezpieczne$2 Odpowiedzi na te pytania zostały zawarte w trzecim animowanym filmie zatytułowanym „Radość PodróżowaniA2”. Film ten, podobnie jak dwa poprzednie został udostępniony na profilach AWSA w mediach społecznościowych (www.facebook.com/AutostradaWielkopolska; http://www.youtube.com/user/AutostradaWielkopolska); znajduje się pod adresem: http://bit.ly/1dXosId.

Poprzednie kreskówki opublikowane w ramach kampanii poruszały ważne aspekty bezpieczeństwa podczas korzystania z autostrady:
1. noszenie odblasków w przypadku konieczności wyjścia z auta, np. podczas awarii (http://tiny.pl/h3kd8).
2. zasady bezpiecznego „łapania autostopa” na autostradzie, z myślą o wracających z wakacji studentach (http://tiny.pl/qhcwh).

Dwie pierwsze kreskówki opowiadają osobną historię przeciwstawiając sobie sytuację, w której bohaterowie nie stosują się do przepisów,  co kończy się dla nich tragicznie oraz sytuację, w której zachowują się prawidłowo i całość kończy się dobrze. Akcja podejmuje ważny problem bezpieczeństwa na autostradzie, dlatego środki przekazu tych dwóch pierwszych filmów mogą wydawać się dość drastyczne. Jednak podejmując tego typu temat należy w sposób szczególny i mocny oddziaływać na wyobraźnię odbiorcy – komentuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy AWSA.

Impulsem do przeprowadzenia akcji były dane Komendy Głównej Policji, według których to właśnie we wrześniu dochodzi do największej liczby wypadków drogowych, a sprawcą co drugiego są osoby poniżej 30 roku życia. W 2012r. na wszystkich polskich autostradach doszło do 247 wypadków, w wyniku których zginęły 44 osoby, a 390 zostało rannych. Statystyki wskazują, że najczęstszymi sprawcami wypadków drogowych są kierowcy do 30 roku życia. Najwięcej wypadków kierujący spowodowali we wrześniu – powyżej 3 tys. (10% ogółu wypadków spowodowanych przez kierujących).

W ostatniej odsłonie kampanii „Bezpieczna jazdA2. Lubię to!” pokazujemy, że Autostrada Wielkopolska jest bezpieczna nie tylko dla kierowców, ale też innych użytkowników. Koncesyjny odcinek autostrady A2 jest jedną z najbardziej ekologicznych inwestycji infrastrukturalnych w Europie. Dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań jak np. duże i małe przejścia dla zwierząt, przepusty dla płazów czy ekrany ochronne dla nietoperzy każdy użytkownik autostrady może dziś czuć się na niej bezpiecznie – wylicza Zofia Kwiatkowska.

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.