Bezpieczna jazdA2. Lubię to! - nie tylko dla kierowców

03.10.2013

Siedem dni w tygodniu przez całą dobę służby autostradowe dbają o bezpieczeństwo kierowców, częste patrole, troska o środowisko – autostrada A2 Świecko - Konin to najbardziej ekologiczna trasa w Europie. Obejrzyj kolejny film programu "Bezpieczna jazdA2. Lubię to!" - i przekonaj się dlaczego jazdA2 jest bezpieczna!

Od 12 września trwa kampania  społeczno – edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA  propagująca bezpieczne zachowania na autostradach wśród młodych kierowców. Do tej pory kreskówki wyemitowane w internecie w ramach kampanii „Bezpieczna jazdA2. Lubię to” obejrzało ponad 5 000 osób. Trzeci i zarazem ostatni w tej serii film animowany pokazuje zalety bezpiecznego korzystania z autostrady.

Kto poza kierowcami samochodów korzysta z autostrady i co sprawia, że jest to dla nich bezpieczne$2 Odpowiedzi na te pytania zostały zawarte w trzecim animowanym filmie zatytułowanym „Radość PodróżowaniA2”. Film ten, podobnie jak dwa poprzednie został udostępniony na profilach AWSA w mediach społecznościowych (www.facebook.com/AutostradaWielkopolska; http://www.youtube.com/user/AutostradaWielkopolska); znajduje się pod adresem: http://bit.ly/1dXosId.

Poprzednie kreskówki opublikowane w ramach kampanii poruszały ważne aspekty bezpieczeństwa podczas korzystania z autostrady:
1. noszenie odblasków w przypadku konieczności wyjścia z auta, np. podczas awarii (http://tiny.pl/h3kd8).
2. zasady bezpiecznego „łapania autostopa” na autostradzie, z myślą o wracających z wakacji studentach (http://tiny.pl/qhcwh).

Dwie pierwsze kreskówki opowiadają osobną historię przeciwstawiając sobie sytuację, w której bohaterowie nie stosują się do przepisów,  co kończy się dla nich tragicznie oraz sytuację, w której zachowują się prawidłowo i całość kończy się dobrze. Akcja podejmuje ważny problem bezpieczeństwa na autostradzie, dlatego środki przekazu tych dwóch pierwszych filmów mogą wydawać się dość drastyczne. Jednak podejmując tego typu temat należy w sposób szczególny i mocny oddziaływać na wyobraźnię odbiorcy – komentuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy AWSA.

Impulsem do przeprowadzenia akcji były dane Komendy Głównej Policji, według których to właśnie we wrześniu dochodzi do największej liczby wypadków drogowych, a sprawcą co drugiego są osoby poniżej 30 roku życia. W 2012r. na wszystkich polskich autostradach doszło do 247 wypadków, w wyniku których zginęły 44 osoby, a 390 zostało rannych. Statystyki wskazują, że najczęstszymi sprawcami wypadków drogowych są kierowcy do 30 roku życia. Najwięcej wypadków kierujący spowodowali we wrześniu – powyżej 3 tys. (10% ogółu wypadków spowodowanych przez kierujących).

W ostatniej odsłonie kampanii „Bezpieczna jazdA2. Lubię to!” pokazujemy, że Autostrada Wielkopolska jest bezpieczna nie tylko dla kierowców, ale też innych użytkowników. Koncesyjny odcinek autostrady A2 jest jedną z najbardziej ekologicznych inwestycji infrastrukturalnych w Europie. Dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań jak np. duże i małe przejścia dla zwierząt, przepusty dla płazów czy ekrany ochronne dla nietoperzy każdy użytkownik autostrady może dziś czuć się na niej bezpiecznie – wylicza Zofia Kwiatkowska.

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.