Autostrada Wielkopolska otrzymała tytuł „Tego, który zmienił polski przemysł”

12.02.2012

10 lutego 2012 r. Redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu gospodarczego wnp.pl, uhonorowały zaszczytnym tytułem „Tego, który zmienił polski przemysł” spółkę Autostrada Wielkopolska II SA za skuteczność i konsekwencję w realizacji inwestycji autostradowych oraz za ustanowienie wzorowego standardu przedsięwzięć realizowanych w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu gospodarczego wnp.pl przyznały tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł" już po raz dwunasty. Dziesięciu laureatów, wybitne osobistości, firmy i instytucje, dołączyły do elitarnego grona dotychczasowych nagrodzonych – największych autorytetów gospodarczych polskiego 20-lecia, najaktywniejszych przedsiębiorców, przełomowych wydarzeń ostatniej dekady.

Autostrada Wielkopolska została uhonorowana tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł” za skuteczność i konsekwencję w realizacji inwestycji autostradowych oraz za ustanowienie wzorowego standardu przedsięwzięć realizowanych w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Uzasadnienie:
„Nowoczesny, zgodny z najlepszymi standardami inżynierskimi i ekologicznymi odcinek autostrady A2 z Nowego Tomyśla do granicznego Świecka symbolicznie otwiera drogę Polski na Zachód.
Koncesjonariuszem trasy jest Autostrada Wielkopolska SA, której udziałowcami są m.in. Kulczyk Holding, Meridiam i Strabag. Prace zakończono pół roku przed terminem.
Funkcjonowanie autostrady ma swój wymiar ekonomiczny – każdy kilometr generuje prawie sto miejsc pracy, a inwestycja aktywizuje region i stymuluje koniunkturę gospodarczą.
Nowy odcinek A2 wybudowano w systemie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). Projekt został sfinansowany głównie z kredytów Europejskiego Banku Inwestycyjnego, jedenastu polskich
i zagranicznych banków komercyjnych oraz ze środków własnych koncesjonariusza.
Przedsięwzięcie zrealizowane przez Autostradę Wielkopolską dowodzi, że w Polsce autostrady można budować szybko i sprawnie – czyli tak, by skutecznie nadrobić dystans nadal dzielący nas pod tym względem od Europy”.


***


Wyróżnienia „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznawane są firmom, instytucjom i osobom publicznym za konkretne osiągnięcia, które zmieniły na lepsze polską gospodarkę. O nominacji decyduje zwykle śmiała, przemyślana i konsekwentnie zrealizowana koncepcja biznesowa. Przyznawane tytuły wskazują nowe, pozytywne trendy, które kształtują perspektywy polskiej gospodarki.
 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.