Autostrada A2 Berlin – Poznań – Warszawa najważniejszym wydarzeniem 25-lecia!

17.02.2014

Autostrada A2 Berlin – Poznań – Warszawa najważniejszym wydarzeniem 25-lecia! - według plebiscytu Gazety Wyborczej Poznań.

Mieszkańcy województwa wielkopolskiego wybrali autostradę A2 do Berlina i Warszawy najważniejszym wydarzeniem minionego 25-lecia w trwającym od stycznia, plebiscycie poznańskiej Gazety Wyborczej. Głosowanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego konkursu na najważniejsze wydarzenia i ludzi pierwszego ćwierćwiecza wolnej Polski ogłoszonego w 21 polskich miastach. W plebiscycie udział wzięło łącznie 50 tysięcy osób, które oddały 300 tysięcy głosów.

Autostrada A2 w konkurowała w Poznaniu m.in. z festiwalem teatralnym Malta, organizacją  Mistrzostw EURO 2012 oraz budową stadionu miejskiego. Uczestnicy plebiscytu wyróżnili autostradę łączącą Polskę z siecią europejskich dróg i autostrad przyznając jej 35% wszystkich głosów. Na drugim i trzecim miejscu w kolejności znalazły się: uruchomienie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju „Pestka” oraz budowa Starego Browaru.  

Wynik poznańskiego głosowania zagwarantował Autostradzie A2 miejsce 4. w ogólnopolskim zestawieniu najważniejszych wydarzeń minionego ćwierćwiecza.

"To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, które motywuje do dalszego działania i przynosi radość w codziennej pracy. Dziękujemy bardzo i gratulujemy wszystkim wyróżnionym". – mówi Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy Autostrady Wielkopolskiej. 

Więcej o plebiscycie i wynikach w Gazecie Wyborczej oraz Gazecie Wyborczej Poznań

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.