Autostrada A2 Berlin – Poznań – Warszawa najważniejszym wydarzeniem 25-lecia!

17.02.2014

Autostrada A2 Berlin – Poznań – Warszawa najważniejszym wydarzeniem 25-lecia! - według plebiscytu Gazety Wyborczej Poznań.

Mieszkańcy województwa wielkopolskiego wybrali autostradę A2 do Berlina i Warszawy najważniejszym wydarzeniem minionego 25-lecia w trwającym od stycznia, plebiscycie poznańskiej Gazety Wyborczej. Głosowanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego konkursu na najważniejsze wydarzenia i ludzi pierwszego ćwierćwiecza wolnej Polski ogłoszonego w 21 polskich miastach. W plebiscycie udział wzięło łącznie 50 tysięcy osób, które oddały 300 tysięcy głosów.

Autostrada A2 w konkurowała w Poznaniu m.in. z festiwalem teatralnym Malta, organizacją  Mistrzostw EURO 2012 oraz budową stadionu miejskiego. Uczestnicy plebiscytu wyróżnili autostradę łączącą Polskę z siecią europejskich dróg i autostrad przyznając jej 35% wszystkich głosów. Na drugim i trzecim miejscu w kolejności znalazły się: uruchomienie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju „Pestka” oraz budowa Starego Browaru.  

Wynik poznańskiego głosowania zagwarantował Autostradzie A2 miejsce 4. w ogólnopolskim zestawieniu najważniejszych wydarzeń minionego ćwierćwiecza.

"To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, które motywuje do dalszego działania i przynosi radość w codziennej pracy. Dziękujemy bardzo i gratulujemy wszystkim wyróżnionym". – mówi Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy Autostrady Wielkopolskiej. 

Więcej o plebiscycie i wynikach w Gazecie Wyborczej oraz Gazecie Wyborczej Poznań

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.