Autostop na autostradzie. Tylko na Miejscach Obsługi Podróżnych!

25.09.2013

Kolejna odsłona kampanii społeczno-edukacyjnej AWSA pod hasłem „Bezpieczna jazdA2. Lubię to!”. Tym razem z myślą 
o studentach wracających z wakacji pokazujemy jak bezpiecznie „łapać stopa” na autostradzie.

Przez cały wrzesień – miesiąc w którym dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem kierujących – prowadzimy działania edukacyjne dla młodych kierowców, propagujące zasady bezpieczeństwa na autostradzie.

Coraz częściej mamy do czynienia z przypadkami, gdy podróżujący stopem młodzi ludzie łamią przepisy próbując zatrzymać samochód w miejscach niedozwolonych: na węzłach autostradowych, czy pasie awaryjnym. Takie sytuacje są bardzo niebezpieczne, zarówno dla autostopowiczów, jak i kierowców. W ramach akcji „Bezpieczna jazdA2. Lubię to!” postanowiliśmy pokazać, że „łapanie stopa” na autostradzie w Polsce jest dozwolone tylko na parkingach, stacjach paliw czyli tzw. Miejscach Obsługi Podróżnych – informuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy AWSA.

Na profilach AWSA w mediach społecznoścowych (www.facebook.com/AutostradaWielkopolska; www.twitter.com/AutostradaWlkp) wyemitowany został  niekonwencjonalny animowany filmik edukacyjny dotyczący łapania stopa na autostradzie: http://tiny.pl/qhcwh

Informacje dodatkowe:
Program „Bezpieczna jazdA2 –Lubię to!” jest rozszerzeniem prowadzonej przez spółkę AWSA polityki związanej z bezpieczeństwem podróżujących koncesyjnym odcinkiem autostrady A2:

 • 24h system informowania kierowców: całodobowy numer alarmowy +48 61 83 83 112, infolinia dla kierowców +48 504 422 022, email: infolinia@awsa.pl, profile na Facebooku oraz Twitterze informujące o bieżącej sytuacji drogowej na autostradzie.
 • Całodobowe Centrum Zarządzania Autostradą odpowiedzialne za bieżące utrzymanie autostrady A2 do granicy z Niemcami.
 • Infrastruktura 255 km, nowoczesnej autostrady, m.in.: 22 w pełni wyposażone Miejsca Obsługi Podróżnych, 10 stacji benzynowych (zlokalizowane średnio co 50 km wzdłuż autostrady po jednej i drugiej stronie), sieć gastronomiczna, kolumny alarmowe co
 • 2 kilometry wzdłuż autostrady, blisko 200 różnego rodzaju przejść i przepustów dla zwierząt, setki kilometrów ogrodzeń.
 • Zimowy program AWSA “A2, że bezpiecznie”, edukujące kierowców nie tylko teoretycznie,
 • ale również praktycznie. W zimie 2013 roku, w ramach programu 13 kierowców, wzięło udział w szkoleniu bezpiecznej jazdy w Szkole Auto Skoda, a 100 osób wygrało na Facebooku zimowy zestaw do auta.

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.