A2, że bezpiecznie! Postaw na odBLASK!

24.10.2013

Rusza kampania społeczno-edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA pod hasłem „A2, że bezpiecznie. Postaw na odBLASK!”.

24 października ruszyła kampania społeczno-edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA pod hasłem „A2, że bezpiecznie. Postaw na odBLASK!”. Akcja ma bardzo nowoczesny i niestandardowy charakter. Zaskakująca formuła projektu adresowana jest głównie do ludzi młodych. Do akcji zaproszono znane nazwiska ze świata mody. Celem działań jest budowanie świadomości w zakresie zachowania bezpieczeństwa na drogach. Aktywności edukacyjne wspiera Komenda Miejskiej Policji w Poznaniu.

Szczególnie w okresach świątecznych i dniach wolnych od pracy dochodzi do wzmożonego ruchu na drogach, a liczba groźnych wypadków samochodowych wzrasta - wynika z danych Komendy Głównej Policji w Warszawie. W 2012 roku tylko na przełomie października i listopada na drogach zginęło 36 osób, a ponad 2 tys. zostało zatrzymanych za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Sprawcami wypadków w większości byli młodzi kierowcy w wieku 18-24 lat. Policja od lat prowadzi w tym okresie znaną wszystkim akcję „Znicz”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa podróżujących.

W tym roku również Autostrada Wielkopolska SA przypomina o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drogach. Hasło kampanii „A2, że bezpiecznie. Postaw na odBLASK!“ nawiązuje bezpośrednio do odblaskowej kamizelki bezpieczeństwa.

- W Polsce posiadanie kamizelki odblaskowej w samochodzie nie jest prawnie wymagane, jednak jej brak może być tragiczny w skutkach. Po zmroku pieszy bez elementów odblaskowych jest widoczny dla kierowcy z odległości zaledwie 20 - 30 m. Użycie kamizelki odblaskowej zwiększa tę odległość do co najmniej 150 metrów. Tym samym elementy odblaskowe aż 7 krotnie zmniejszają ryzyko wypadku! - informuje Józef Klimczewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Poznaniu.

Akcja „A2, że bezpiecznie. Postaw na odBLASK!” jest kontynuacją społecznych działań AWSA. Tym razem w ramach realizowanych aktywności edukacyjnych AWSA zorganizowała sesję zdjęciową z udziałem założycielek marki RISK made in warsaw Klary Kowtun i Antoniny Sameckiej oraz stylistki, redaktor naczelnej portalu ROstyle&life.com, Różeny Opalińskiej. Jako młode, aktywne zawodowo osoby z dużą intensywnością uczestniczą w ruchu drogowym. Podróżując głównie samochodem, wiedzą jak istotna jest wspólna dbałość o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze.

Efektem współpracy jest m.in. seria zdjęć z kamizelką odblaskową w roli głównej. Sesję poprzedza materiał wideo, który prezentuje kulisy jej powstawania oraz krótkie rozmowy z osobami zaangażowanymi w projekt. Ponadto w ramach akcji, na profilach AWSA w mediach społecznościowych znajdzie się szereg praktycznych informacji i porad. Nie zabraknie też konkursów, w których do wygrania będą główne bohaterki akcji czyli kamizelki odblaskowe.

- Kamizelka odblaskowa posiada od lat niezmienny fason, a pomimo to ciągle jest modna. Sekret jej ponadczasowości to fakt, że właśnie ona potrafi ratować życie! Zdecydowaliśmy się na akcję w niestandardowej formie i nieco z przymrużeniem oka, angażując znane osoby ze świata mody, by trafić przede wszystkim do młodych kierowców. Jak pokazują policyjne statystyki to właśnie młodzi ludzie są najczęstszymi sprawcami wypadków drogowych. Mam nadzieję, że ten niekonwencjonalny charakter akcji przekona wielu do noszenia odblasków w sytuacjach tego wymagających – komentuje Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy spółki Autostrada Wielkopolska.

- Sama jestem kierowcą i wiem jak ważna jest wzajemna dbałość o bezpieczeństwo na polskich drogach. Poza pomarańczowym, żółty to jedyny kolor na świecie, który ratuje życie. Udział w akcji był dla nas oczywisty – przekonuje Różena Opalińska, stylistka, redaktor naczelna ROstyle&life.com.

- Kiedy dostałyśmy propozycję wzięcia udziału w akcji od razu przyznałyśmy, że tylko jedna z nas jest kierowcą, ale usłyszałyśmy, że kamizelka jest potrzebna nie tylko temu kto prowadzi. Nie minął tydzień jak złapałyśmy gumę - właśnie w drodze do Poznania. Musiałyśmy przejść kawałek poboczem i gdyby nie kamizelki, które miałyśmy w bagażniku po sesji nie byłoby nam tak wesoło - obok gnających samochodów, w środku nocy. A jednak dostałyśmy sporą naganę od przemiłej pomocy drogowej - bo owszem kamizelki były w bagażniku, ale o lewarku już całkiem zapomniałyśmy;). Dziś wozimy ze sobą komplet. W tym jednym przypadku hasło TAKE A RISK nie ma zastosowania;) –komentuje Antonina Samecka, RISK made in warsaw.

Akcja prowadzona będzie do końca listopada.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.