Opłaty

Kalkulator podróży Oblicz swój koszt przejazdu

Kategoria:
[][]

Cennik Stawki opłat za przejazd obowiązujące od 2 stycznia 2018

Kategoria 1

Motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach.

Świecko - Nowy Tomyśl

Cena za 1 km: 0.20 PLN

Nowy Tomyśl - Konin

Cena za 1 km: 0.40 PLN

Kategoria 2

Pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz pojazdy samochodowe z przyczepami.

Świecko - Nowy Tomyśl

Cena za 1 km: 0.46 PLN

Nowy Tomyśl - Konin

Cena za 1 km: 0.58 PLN

Kategoria 3

Pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami.

Świecko - Nowy Tomyśl

Cena za 1 km: 0.46 PLN

Nowy Tomyśl - Konin

Cena za 1 km: 0.88 PLN

Kategoria 4

Pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach i więcej z przyczepami.

Świecko - Nowy Tomyśl

Cena za 1 km: 0.46 PLN

Nowy Tomyśl - Konin

Cena za 1 km: 1.36 PLN

Kategoria 5

Pojazdy nienormatywne

Świecko - Nowy Tomyśl

Cena za 1 km: 0.46 PLN

Nowy Tomyśl - Konin

Cena za 1 km: 4.00 PLN

Ceny brutto zawierają 23% VAT []
Pobierz wszystkie cenniki
Stawki obowiązujące
od 2 stycznia 2018
Cennikipobierz .PDF

Opłaty za autostrady A2

Niniejszy Kalkulator Podróży pozwoli Państwu na dokładne oszacowanie kosztów przejazdu płatnymi odcinkami autostrady A2 w Polsce. Uzupełniając dane, takie jak trasa, ilość osób oraz kategoria pojazdu poznacie kompletną opłatę za autostradę na wskazanym odcinku. Kalkulator wskaże także punkty poboru opłat, szacunkowe dane dotyczące długości i czasu przejazdu oraz przybliżony koszt paliwa. Tę opcję można wyliczyć szczegółowo, ustawiając dane swego samochodu, mianowicie spalanie w litrach na 100 km i rodzaj paliwa. Informator wskaże także ilość stacji benzynowych, toalet, parkingów czy punktów gastronomicznych na wybranym odcinku.

Osobom często podróżującym trasą A2, jak i przedstawicielom przedsiębiorstw transportowych polecamy zapoznanie się z aktualnym cennikiem opłat za przejazd dla poszczególnych kategorii pojazdów.

Informacje dla użytkowników ViaToll

Od dnia 1 lipca 2011 r. likwidacji uległy winiety dla samochodów ciężarowych. Informujemy, że na odcinku autostrady A2 Świecko - Nowy Tomyśl - Konin:

  • nie obowiązuje elektroniczny system poboru opłat oraz urządzenia pokładowe OBU („on board units”) firmy ViaToll
  • pobierane są opłaty w wysokości wg stawek obowiązujących aktualnie na autostradowych Placach Poboru Opłat i Stacjach Poboru Opłat

Jednocześnie informujemy, że nie prowadzimy sprzedaży urządzeń pokładowych OBU („on board units”) firmy ViaToll, umożliwiających elektroniczne uiszczanie opłat za przejazd, które obowiązują od 1 lipca br na wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA.

Formy płatności

Akceptujemy płatności gotówką, kartami kredytowymi oraz kartami paliwowymi. Więcej informacji znajdziesz na stronie formy płatności.

Faktury VAT

Dowód zapłaty za przejazd autostradą płatną (paragon fiskalny) jest, w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług, fakturą VAT. Informacje na ten temat zamieściliśmy w naszym FAQ.

Oświadczenie AWSApobierz .PDF
Oświadczenie AWSA w kwestii możliwości uznania paragonów za fakturę VAT
Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.