Zaplanuj podróż na ferie z aplikacją A2 DO EUROPY!

11.02.2014

Pierwszy w Polsce kompleksowy, mobilny Przewodnik po drogach w Europie! Autostrada Wielkopolska SA autorem aplikacji „A2 DO EUROPY”.

Z myślą o kierowcach, którzy na ferie zimowe wybierają się na narty, Autostrada Wielkopolska SA uruchomiła pierwszą tego typu, kompleksową aplikację „A2 DO EUROPY”. Internetowy przewodnik umożliwia obliczenie kosztów podróży do najbardziej popularnych, europejskich miejscowości narciarskich. Dodatkowo użytkownicy otrzymają najważniejsze informacje związane z podróżowaniem po danym kraju oraz możliwość skorzystania z wirtualnego alkomatu, za pomocą którego sprawdzą promile. Partnerem projektu jest serwis moto.pl.

„W kwietniu minie 10 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Już od dekady polscy kierowcy mogą swobodnie i bez ograniczeń podróżować po zjednoczonej Europie. W listopadzie 2011 roku Autostrada Wielkopolska połączyła Polskę z siecią europejskich autostrad, tym samym polskie autostrady stały się częścią transeuropejskiego korytarza komunikacyjnego. Chcemy zapewnić kierowcom nie tylko bezpieczeństwo ale i komfort podróżowania po europejskich krajach, tworząc pierwszą w Polsce kompleksową bazę wiedzy służącej kierowcom do łatwiejszego i bardziej świadomego poruszania po autostradach zagranicznych.” – informuje Zofia Kwiatkowska rzecznik AWSA.


Przy pomocy aplikacji A2 DO EUROPY dostarczymy kierowcom informacji o:
1. długości planowanej trasy
2. kosztach przejazdu do wybranej europejskiej miejscowości turystycznej, w tym:

 • opłatach/winietach
 • wysokości mandatów
 • szacunkowym koszcie potrzebnego paliwa

3. obowiązujących limitach prędkości w danym kraju
4. ważnych telefonach (alarmowych, konsulaty etc.)
5. obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w danym kraju
6. liczbie promili w organizmie – aplikacja została wzbogacona o wirtualny alkomat, który na podstawie wprowadzonych danych, pozwala kierowcy obliczyć szacunkową liczbę promili w organizmie oraz sprawdzić ile czasu powinno upłynąć, zanim użytkownik będzie mógł bezpiecznie usiąść za kierownicą.


„A2 DO EUROPY” posiada także mechanizm geolokalizacji, dzięki czemu aplikacja przesyła pakiet informacji dotyczących prowadzenia pojazdu w kraju, w którym aktualnie znajduje się użytkownik internetowego przewodnika AWSA. Istnieje także możliwość wyboru kraju z listy dostępnych Państw.

Aplikację „A2 DO EUROPY" można znaleźć na oficjalnym profilu Autostrady Wielkopolskiej SA na Facebooku (https://www.facebook.com/AutostradaWielkopolska) z możliwością mobilnego odbioru (iOS, Android, Windows Phone), na stronie internetowej Autostrady Wielkopolskiej SA pod adresem www.autostrada-a2.pl lub bezpośrednio wybierając adres www.europa.autostrada-a2.pl

„Aplikacja „A2 DO EUROPY” jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zimą wybierają się na stoki w Polsce oraz Europie. Dzięki znajomości kosztów podróży, paliwa czy niezbędnego wyposażenia pojazdu w danym państwie podróż stanie się łatwiejsza oraz bezpieczniejsza. „A2 DO EUROPY” to jedyne mobilne kompendium wiedzy, z którym każdy ma możliwość wcześniejszego solidnego przygotowania się do podróży. Ferie zimowe tylko z A2 DO EUROPY!”  – dodaje Zofia Kwiatkowska.

Dodatkowo na profilu AWSA na portalu społecznościowym Facebook przeprowadzona zostanie kampania informacyjna mająca na celu podniesienie świadomości kierowców i edukację w zakresie podróżowania po trasach europejskich, obowiązujących przepisów i kultury jazdy.
Podczas ferii zimowych AWSA będzie również zachęcała kierowców do prewencyjnego sprawdzania stanu trzeźwości przy użyciu wirtualnego alkomatu „A2 DO EUROPY”.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.