Wystartowała II edycja programu stypendialnego A2 DO KARIERY!

12.03.2014

Wystartowała druga edycja programu stypendialnego Autostrady Wielkopolskiej SA i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, A2 DO KARIERY, w ramach którego Spółka funduje 5-miesięczne stypendia dla 3 studentów UEP. Wysokość stypendium dla jednego studenta to 1200 zł miesięcznie.

Projekt zainaugurował briefing prasowy, w którym udział wzięli:

 • dr hab. Cezary Kochalski, prof. UEP, Prorektor ds. Strategii i Rozwoju UEP,
 • Robert Nowak, Wiceprezes Zarządu Spółki AWSA, 
 • prof. dr hab. Elżbieta Gołembska – opiekun merytoryczny projektu
 • Lidia Szyfter - ekspert reprezentujący AWSA
 • troje wyróżnionych studentów

Briefing odbył się 11 marca w Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W obecności dziennikarzy studenci, po raz pierwszy dokonali wpisu na stypendialnym blogu (dostępnym pod adresem: http://www.a2dokariery.autostrada-a2.pl). Blog stanowi unikalną platformę wymiany informacji dotyczących autostrad w Polsce oraz Europie, ma charakter otwarty, gdzie każdy może skomentować wyniki prac stypendystów i wziąć udział w dyskusji. Konstrukcja bloga pozwoli także na dodawanie komentarzy za pomocą portalu społecznościowego Facebook. Upublicznienie wyników badań pozwoli również zainteresowanym tematem internautom na aktywne uczestniczenie w projekcie badawczym.

Formuła drugiej edycji A2 DO KARIERY odbiega od pierwszej i jest wynikiem wspólnych prac ekspertów Autostrady Wielkopolskiej SA i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zależało nam na stworzeniu nieco zaskakującego, innowacyjnego projektu będącego na wysokim merytorycznym poziomie, stanowiącego zarazem ciekawe wyzwanie dla studentów oraz internautów.  W II edycji programu postawiliśmy na popularyzowanie wiedzy poprzez bloga, gdyż jak pokazują badania – 2/3 polskich internautów deklaruje, że zdarza im się czytać blogi, a 30% robi to co najmniej raz w tygodniu, co więcej twórcy blogosfery cieszą się podobnym poziomem zaufania jak dziennikarze.” – informuje Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy Spółki AWSA.

Stypendyści zostali wybrani w drodze konkursu. Stypendium otrzymali studenci, którzy przygotowali najlepsze zdaniem komisji konkursowej krótkie materiały filmowe dotyczące konkurencyjności transportu w ruchu autostradowym na przykładzie autostrady A2 Świecko – Nowy Tomyśl (255 km). Oceniany był przede wszystkim wkład merytoryczny i kreatywność.

„Studenci specjalności Logistyka Międzynarodowa na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej, w tym członkowie Koła Naukowego Studenckiego AELOGIK  wzięli udział w niezwykle interesującym konkursie organizowanym w ramach projektu A2 DO KARIERY. Studenci przygotowali 29 filmów, z których wybrano 3, zdaniem jury najlepsze. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i moim zdaniem umożliwił niezwykle kreatywne podejście studentów do zagadnień konkurencyjności w transporcie.” - informuje prof. dr hab. Elżbieta Gołembska z Katedry Logistyki Międzynarodowej UEP.

Komisja konkursowa nagrodziła następujących studentów:
- Anna Wanat, studentka II roku Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, film konkursowy: http://tiny.pl/qp52k
- Piotr Becela, student V roku Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, specjalność: Logistyka Międzynarodowa, film konkursowy: http://tiny.pl/qp522
- Rafał Kuźniarek, student III roku, Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, specjalność: Logistyka Międzynarodowa, film konkursowy: http://tiny.pl/qp52s

Troje wybranych studentów, od marca do lipca, zgłębiać będzie tematykę dotyczącą zasad funkcjonowania autostrad w Polsce i Europie. Działania te będą odbywać się pod okiem opiekunów merytorycznych projektu: prof. dr hab. Elżbiety Gołembskiej z Katedry Logistyki Międzynarodowej UEP, wybitnego oraz cenionego eksperta, autorki i współautorki ponad 250 prac z zakresu logistyki oraz Lidii Szyfter, dyrektor technicznej projektu, reprezentującej Spółkę AWSA.

„A2 DO KARIERY to odpowiedź na wyzwania przed jakimi stoi system edukacji wyższej w Polsce, czyli odejście od czysto teoretycznych wykładów i marginalizowania zajęć praktycznych. Inspiracją do stworzenia projektu były najlepsze amerykańskie szkoły biznesu m.in. Uniwersytet Harvarda, na którym program kursów buduje się z tzw. case’ów.” – komentuje Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy Spółki AWSA.


W pierwszej edycji projektu (w roku akademickim 2012/2013) studenci uczestniczyli w miesięcznym, zamkniętym seminarium prowadzonym przez eksperta UEP, dr. Zbigniewa Bentyna oraz w cyklu wykładów prowadzonych przez pracowników Spółki AWSA. Wykłady połączone były z warsztatami.

Na profilach AWSA i UEP w mediach społecznościowych opublikowanych zostało 5 filmów stypendystów programu A2 DO KARIERY (wszystkie materiały dostępne na kanale YouTube  AWSA - http://tiny.pl/qplh9). Zakres tematyczny filmów obejmował: teoretyczne zagadnienia związanie z AWSA, wpływ autostrad na życie lokalnej społeczności, kwestie związane z ochroną środowiska, eksploatacją autostrady czy prezentacją dnia pracy w spółce AWSA.

„Bardzo się cieszę, że studenci mieli szanse skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną z praktyką. To dla nich bardzo cenne doświadczenie, które w przyszłości może zamienić się w ofertę pracy.” – podsumowuje pierwszą edycję projektu dr Zbigniew Bentyn z Katedry Logistyki Międzynarodowej UEP.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.