RAZ, ŻE SZYBCIEJ, A2, ŻE DO POZNANIA – z dodatkowymi atrakcjami!

17.08.2012

Wspólna akcja Autostrady Wielkopolskiej SA, Urzędu Miasta Poznania oraz Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Każdy kierowca, który zachowa paragon za przejazd koncesyjnym odcinkiem autostrady A2, będzie mógł go wymienić na turystyczną książeczkę rabatową Poznania. To najnowszy pomysł Miasta Poznania, Autostrady Wielkopolskiej i Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej na zachęcenie osób podróżujących autostradą do odwiedzenia stolicy Wielkopolski.

Na stronach książeczki rabatowej znajdują się kupony zniżkowe do poznańskich hoteli, restauracji i innych atrakcji turystycznych. Rabaty wynoszą od 10 do 20 procent. Korzystając z książeczki można zaplanować cały pobyt w Poznaniu, poczynając od wyboru hotelu, przez posiłek w jednej z kilkunastu restauracji, po czas wolny. Oszczędności mogą wtedy wynieść nawet kilkaset złotych.

Partnerów akcji wskazała Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, dzięki czemu oferta jest zróżnicowana i unikatowa. W ofercie znajdują się zatem najlepsze pięcio- i czterogwiazdkowe hotele, ale i tańsze hostele. Na obiad można wybrać się do ekskluzywnych restauracji hotelowych, czy też takich z kuchnią regionalną. Można też wybrać się do lokalu, w którym zjemy w całkowitych ciemnościach lub do najmniejszej restauracji w Polsce. Pobyt w Poznaniu warto urozmaicić tańszą wizytą w Termach Maltańskich czy Centrum Wycieczkowym LECH, w którym można poznać sekrety produkcji i skosztować warzonego w Poznaniu piwa.
By otrzymać książeczkę, należy zachować dowód opłaty za przejazd autostradą (paragon fiskalny) i udać się z nim do punktu informacji turystycznej w Poznaniu (w budynku Arkadii na Placu Wolności, na Starym Rynku, na nowym dworcu kolejowym lub na lotnisku na Ławicy).

Program obowiązuje do 30 września. Lista wszystkich partnerów akcji dostępna jest na stronie www.poznan.pl/autostrada. Dodatkowo w punktach poboru opłat kierowcy wraz z paragonami będą otrzymywać ulotki informujące o akcji.

Organizatorami akcji są: Autostrada Wielkopolska SA, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna i Miasto Poznań.

Wypowiedzi do wykorzystania

Autostrada Wielkopolska:
„Wspólny program Autostrady Wielkopolskiej, Miasta Poznania i Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej jest kolejnym dowodem na to, że autostrada łączy. Koncesyjny odcinek A2 po raz pierwszy scalił Polskę z siecią europejskich autostrad, a teraz łączy z ofertą turystyczną stolicy Wielkopolski. Nie wykluczamy też możliwości przedłużenia programu. O szczegółach będziemy informować także za pośrednictwem naszych kanałów w mediach społecznościowych – na Facebooku i Twitterze” – informuje Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy Autostrady Wielkopolskiej.
Kontakt dla mediów: Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy, AWSA
tel. +48 608 479 541, email: z.kwiatkowska@mail.autostrada-a2.pl

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna:
„Poznań to miasto nie tylko otwarte i przyjazne, czego spektakularnym dowodem była atmosfera podczas UEFA Euro 2012, ale także miasto, do którego dojedziemy na pobyt weekendowy łatwo, szybko i komfortowo dzięki autostradzie. Książeczka rabatowa przygotowana we współpracy z Autostradą Wielkopolską oraz Miastem Poznań ma być zaproszeniem do odkrywania wielu wyjątkowych miejsc w stolicy Wielkopolski dzięki starannie wybranym partnerom i znakomitym cenom” – mówi Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
Kontakt dla mediów: Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej
tel. +48 61 878 5696, e-mail: j.mazurczak@plot.poznan.pl

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.