Program AUTOSTRADA DO SZKOŁY na spotkaniu z Jutronautami

13.12.2017

W sobotę, 9 grudnia w Warszawie odbył się finał projektu Jutronauci – cyklu spotkań organizowanych w największych miastach Polski z wizjonerami i innowatorami. Spotkania odbywały się pod hasłem „Sięgaj za horyzonty” i miały na celu pobudzić ciekawość świata wśród zebranych oraz zachęcić ich do realizacji własnych pomysłów. Autostrada Wielkopolska SA pojawiła się na spotkaniu wraz z projektem AUTOSTRADA DO SZKOŁY, na którym pokazała jak wykorzystać technologię VR w edukacji najmłodszych.

Jak będzie wyglądać nasz świat jutro, jak za tydzień, a jak za kilka lat? Czym będziemy się poruszać? Jaka będzie szkoła i co będziemy robić w czasie wolnym? Na te pytania staraliśmy się wspólnie odpowiedzieć podczas finału akcji Jutronauci w miniony weekend. Stoisko AUTOSTRADY DO SZKOŁY zorganizowane w strefie interaktywnej zaprezentowało jeden z kierunków w rozwoju edukacji – wirtualną rzeczywistość. Bo czy istnieje bardziej przyszłościowa metoda nauki od tej wykorzystującej nowoczesne technologie?

AUTOSTRADA DO SZKOŁY dała najmłodszym gościom i ich rodzicom innowacyjną lekcję z zakresu bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dzięki specjalnym goglom i dedykowanej programowi aplikacji VR odwiedzający przenieśli się do wirtualnego świata, gdzie rozwiązywali zadania i zagadki związane z bezpieczeństwem. Przy okazji świetnej zabawy zdobyli nową, przydatną wiedzę, którą z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Po takiej wirtualnej przygodzie każdy mógł zmierzyć się z wyzwaniami interaktywnego stołu iTable. Dzieci i rodzice rywalizowali ze sobą na czas, jednak bezapelacyjnie zwyciężyło młodsze pokolenie.

Oby jak najwięcej takich inspirujących spotkań!

* * *
Informacje na temat kampanii: www.autostradadoszkoly.pl

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.