Program AUTOSTRADA DO SZKOŁY na spotkaniu z Jutronautami

13.12.2017

W sobotę, 9 grudnia w Warszawie odbył się finał projektu Jutronauci – cyklu spotkań organizowanych w największych miastach Polski z wizjonerami i innowatorami. Spotkania odbywały się pod hasłem „Sięgaj za horyzonty” i miały na celu pobudzić ciekawość świata wśród zebranych oraz zachęcić ich do realizacji własnych pomysłów. Autostrada Wielkopolska SA pojawiła się na spotkaniu wraz z projektem AUTOSTRADA DO SZKOŁY, na którym pokazała jak wykorzystać technologię VR w edukacji najmłodszych.

Jak będzie wyglądać nasz świat jutro, jak za tydzień, a jak za kilka lat? Czym będziemy się poruszać? Jaka będzie szkoła i co będziemy robić w czasie wolnym? Na te pytania staraliśmy się wspólnie odpowiedzieć podczas finału akcji Jutronauci w miniony weekend. Stoisko AUTOSTRADY DO SZKOŁY zorganizowane w strefie interaktywnej zaprezentowało jeden z kierunków w rozwoju edukacji – wirtualną rzeczywistość. Bo czy istnieje bardziej przyszłościowa metoda nauki od tej wykorzystującej nowoczesne technologie?

AUTOSTRADA DO SZKOŁY dała najmłodszym gościom i ich rodzicom innowacyjną lekcję z zakresu bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dzięki specjalnym goglom i dedykowanej programowi aplikacji VR odwiedzający przenieśli się do wirtualnego świata, gdzie rozwiązywali zadania i zagadki związane z bezpieczeństwem. Przy okazji świetnej zabawy zdobyli nową, przydatną wiedzę, którą z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Po takiej wirtualnej przygodzie każdy mógł zmierzyć się z wyzwaniami interaktywnego stołu iTable. Dzieci i rodzice rywalizowali ze sobą na czas, jednak bezapelacyjnie zwyciężyło młodsze pokolenie.

Oby jak najwięcej takich inspirujących spotkań!

* * *
Informacje na temat kampanii: www.autostradadoszkoly.pl

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.