Największy w historii Duatlon w Polsce „Bądź pierwszy na Autostradzie”

05.09.2011

Już w najbliższą sobotę 10 września godz. 12.00 startuje jedyna i niepowtarzalna, największa w historii tej dyscypliny w Polsce impreza sportowa na autostradzie w budowie - Duatlon na A2 pod hasłem „BĄDŹ PIERWSZY NA AUTOSTRADZIE”.

Duatlon to odmiana triatlonu. Zawodnicy kolejno: biegną 4 km, jadą rowerem 14 km i znów biegną 2 km.

Nowością jest możliwość pokonania Duatlonu w sztafecie, w której jedna osoba jest biegaczem, druga kolarzem. Zawody odbywać się będą na obu nitkach autostrady w okolicach nowo wybudowanego węzła Trzciel. Zawodnicy pobiegną w kierunku Poznania, a kolarze pojadą w kierunku Berlina. Uczestnicy Duatlonu będą pierwszymi oficjalnymi użytkownikami autostrady A2 do Świecka.

- Postanowiliśmy w niecodzienny sposób wysłać w świat komunikat, że finiszujemy z budową autostrady do Świecka. Układanie betonowej nawierzchni praktycznie zakończy się do połowy września. Na razie autostradę udostępniamy biegaczom i rowerzystom, a już od 1 grudnia kierowcy swobodnie i bezpiecznie będą mogli pojechać z Poznania aż do granicy z Niemcami – komentuje prezes AWSAII, Andrzej Patalas.

- Chcemy zaprezentować zalety nowej, betonowej nawierzchni na długo przed jej otwarciem, przy okazji propagując zdrowy styl życia – dodaje.

Organizatorem i pomysłodawcą imprezy jest spółka A2Strada, główny wykonawca autostrady A2 do Świecka, we współpracy z firmą Strabag, inwestorem projektu Autostradą Wielkopolską II SA, a także spółką utrzymaniową Autostrada Eksploatacja SA. Koncern Strabag cyklicznie organizuje podobną imprezę (triatlon) w Wiedniu; w tym roku wzięło w niej udział 285 osób. Już dziś wiadomo,  że Duatlon na A2 będzie wielkim sukcesem frekwencyjnym. Na kilka dni przed planowanym zamknięciem rejestracji, listy startowe zostały zapełnione w całości i w Duatlonie wystartuje 318 zawodników.

Biuro zawodów otwarte będzie od godziny 10:00, a start nastąpi o godzinie 12:00. Limit czasowy określono na 2 godziny,  po ich upływie trasa zostanie zamknięta. O godzinie 14:15 planowana jest ceremonia dekoracji najlepszych zawodników. Imprezę poprowadzi dwukrotny mistrz świata w triatlonie z 1990 roku, Jerzy Górski.

Więcej informacji:
Zofia Kwiatkowska
PR Manager, AWSAII, tel. +48 608 479 541. z.kwiatkowska@mail.autostrada-a2.pl

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.