Na wielkopolskim odcinku A2 jeszcze bezpieczniej!

24.10.2014

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu otrzymał od spółek Autostrada Wielkopolska SA oraz Autostrada Eksploatacji SA sprzęt niezbędny do ratowania ludzkiego życia.

Dziś w siedzibie Autostrady Eksploatacji SA doszło do oficjalnego przekazania 6 plecaków ratowniczych, które będą wykorzystywane przez inspektorów WITD Poznań w czasie pełnienia obowiązków służbowych na wielkopolskim odcinku autostrady A2.

Plecaki ratownicze są w pełni wyposażone w profesjonalny sprzęt niezbędny w sytuacjach ratowania ludzkiego życia. Zawierają m.in. opaski, opatrunki, folie izotermiczne, maski, szyny, kołnierze ortopedyczne dla dzieci i dorosłych, latarki czołowe oraz trójkąty ostrzegawcze.

Jak podkreśla Sławomir Nastał Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego – "Wielkopolscy Inspektorzy wykonujący czynności kontrolne na autostradzie bardzo często są pierwszą służbą mogącą udzielić pomocy poszkodowanym w wypadkach. Sprzęt otrzymany od przedstawicieli Autostrady Wielkopolskiej jest niezbędnym elementem wyposażenia samochodów inspekcyjnych umożliwiającym niezwłoczne podjęcie akcji ratunkowej i zabezpieczenia miejsca wypadku. Wielkopolscy inspektorzy przeszli specjalistyczne szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Wykorzystując przekazany dzisiaj sprzęt będą w stanie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach. Plecaki ratunkowe znajdą się na wyposażeniu samochodów w Poznaniu oraz w Koninie, które realizują czynności kontrolne m.in. na wielkopolskim odcinku autostrady A2. Podjęte działania są kolejnym krokiem mającym na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na wielkopolskim głównym szlaku komunikacyjnym."

"Autostrada Wielkopolska regularnie angażuje się w kampanie i projekty społeczno-edukacyjne, które w bezpośredni sposób przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa na polskich i europejskich drogach. Cieszy nas bardzo, że i tym razem możemy wspólnie z Autostradą Eksploatacją SA wesprzeć służby, które czuwają nad bezpieczeństwem kierowców" – dodaje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy Autostrady Wielkopolskiej SA.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.