Kreatywnie i bezpiecznie - AUTOSTRADA DO SZKOŁY w School of Form

13.10.2017

Są już pierwsze efekty warsztatów, które odbywają się w poznańskiej School of Form. Studenci zaprojektowali oryginalne rozwiązania infrastrukturalne, możliwe do zastosowania przy wybranych szkołach podstawowych. Zajęcia realizowane są w ramach programu społeczno-edukacyjnego AUTOSTRADA DO SZKOŁY, którego organizatorem jest Autostrada Wielkopolska SA. Program ma na celu poprawę poziomu bezpieczeństwa dzieci w pobliżu szkół w gminach województwa wielkopolskiego i lubuskiego, wzdłuż których biegnie koncesyjna A2.

Autostrada Wielkopolska SA wspólnie z wykładowcami School of Form postawiła przed studentami spore wyzwanie: sprawić, aby infrastruktura drogowa przy szkołach nie tylko wpływała pozytywnie na bezpieczeństwo, ale jednocześnie stanowiła atrakcyjny wizualnie element naszego krajobrazu i zachęcała uczestników ruchu drogowego do korzystania z nich. Zadanie to było prawdziwym sprawdzianem umiejętności studentów kierunków Communication Design oraz Domestic Design, którzy podeszli do zagadnienia profesjonalnie i kreatywnie.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości studentów. Propozycje i projekty, które już mogliśmy zobaczyć przerosły nasze oczekiwania. Przy zachowaniu swojej podstawowej funkcji czyli ochrony bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, zaproponowane prace są niezwykle pomysłowe, ciekawe i pobudzające wyobraźnię. Bardzo nas cieszy zaangażowanie School of Form w infrastrukturalną część naszej kampanii AUTOSTRADA DO SZKOŁY. Mamy nadzieję, że w wyniku warsztatów uda nam się już niebawem zrealizować najciekawsze projekty przy szkołach, które tego najbardziej wymagają. Po cichu liczymy, że nasze projekty będą inspiracją dla innych inwestycji tego typu – powiedziała Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

Wśród pomysłów studentów znalazły się propozycje od prostych, opierających się na dodatkowych elementach graficznych przy już istniejących fragmentach infrastruktury, aż po kompletnie nowatorskie, trójwymiarowe projekty, zaskakujące swoją kreatywnością i niekonwencjonalnością.

To prawdziwe wyzwanie przemienić na co dzień niezauważalne elementy przestrzeni publicznej w coś oryginalnego, atrakcyjnego i wciąż funkcjonalnego. Myślę jednak, że nasi studenci stanęli na wysokości zadania – powiedziała koordynatorka warsztatów, Jola Starzak ze School of Form. Warsztaty w ramach AUTOSTRADY DO SZKOŁY są dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem, zdecydowanie wartym powtórzenia – dodaje.

Najlepsze projekty studentów będzie można obejrzeć już wkrótce – wystawa prac zostanie upubliczniona w holu poznańskiego Bałtyku i eksponowana do końca listopada br.

AUTOSTRADA DO SZKOŁY to społeczna akcja edukacyjna dla szkół podstawowych z województw wielkopolskiego i lubuskiego. Jej podstawę stanowią edukacja i inwestycje w infrastrukturę poprawiającą bezpieczeństwo. Dzięki AUTOSTRADZIE DO SZKOŁY lekcje z wykorzystaniem VR odbyły się już w 30 szkołach, do końca roku będzie ich łącznie 50, a przez kolejne 2 lata niemal 200. W październiku w ramach programu zrealizowane zostaną pierwsze inwestycje infrastrukturalne.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.