Jarosław Boberek, najsłynniejszy polski dubbingowiec z wizytą w szkole podstawowej w Więckowicach pod Poznaniem.

04.07.2017

AUTOSTRADA DO SZKOŁY uczy dzieci bezpieczeństwa i zapowiada konkretne inwestycje. Jarosław Boberek – ambasador programu spotkał się z uczniami szkoły podstawowej w Więckowicach pod Poznaniem. Aktor wziął udział w lekcjach z wykorzystaniem technologii VR. Zgodnie z założeniami programu Autostrada Wielkopolska SA poprawi poziom bezpieczeństwa przy szkole w Więckowicach.

Jarosław Boberek podczas spotkania z uczniami szkoły podstawowej w Więckowicach zapowiedział, że dzięki wsparciu Autostrady Wielkopolskiej SA, firmy STRABAG, Kulczyk Foundation oraz Autostrady Eksploatacji SA powstaną obiekty, które poprawią bezpieczeństwo wokół ich szkoły.

Zgodnie z sugestią policji przy szkole podstawowej w Więckowicach zbudujemy próg zwalniający oraz sfinansujemy dodatkowe oznakowanie. Pozwoli to na uspokojenie ruchu w pobliżu szkoły. Jeszcze w tym roku planujemy kolejne inwestycje infrastrukturalne w województwach wielkopolskim i lubuskim - powiedziała Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa AWSA.

W spotkaniu z Jarosławem Boberkiem uczestniczyły trzy klasy ze szkoły podstawowej w Więckowicach. Była to okazja, aby sprawdzić poziom wiedzy uczniów na temat bezpieczeństwa drogowego oraz dowiedzieć się w jaki sposób realizowany jest w szkole program AUTOSTRADA DO SZKOŁY. Dzieci zadawały aktorowi wiele pytań – zarówno dotyczących jego pracy jak i zaangażowania ambasadora w proces tworzenia aplikacji VR. Ku uciesze dzieci aktor zgodził się naśladować głos najbardziej popularnych postaci kultowych kreskówek. Pod koniec spotkania pozował z dziećmi do wspólnych zdjęć i rozdawał autografy.

AUTOSTRADA DO SZKOŁY to program, który jednocześnie uczy i bawi. Dzięki wykorzystaniu technologii VR, dzieci są bardzo zainteresowane zajęciami i mimo zbliżającego się końca roku w pełni angażują się w prowadzone zajęcia - przekonuje Jarosław Boberek, ambasador akcji.

AUTOSTRADA DO SZKOŁY to program społeczno-edukacyjny Autostrady Wielkopolskiej SA ukierunkowany na edukację i poprawę infrastruktury. Od kwietnia dzieci ze szkół podstawowych z województwa wielkopolskiego i lubuskiego dzięki autorskiej aplikacji napisanej specjalnie na potrzeby programu, przenoszą się na wirtualną ulicę, gdzie starają poruszać się zgodnie z przepisami drogowymi. Jest to możliwe dzięki kampanii AUTOSTRADA DO SZKOŁY, której celem jest propagowanie wśród dzieci nauczania początkowego przestrzegania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dzisiaj dzieci są z technologią za pan brat - wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości jest więc idealnym sposobem na to, aby wzbudzić ich zainteresowanie. Zdecydowanie warto inwestować w bezpieczeństwo. Bardzo cieszymy się, że dzięki programowi AUTOSTRADA DO SZKOŁY nasi uczniowie mają szansę poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Wsparcie Autostrady Wielkopolskiej pozwala także na sfinansowanie dodatkowych elementów infrastrukturalnych w pobliżu placówki. Rodzice posyłając dzieci do szkoły mają nadzieję, że są one bezpieczne zarówno podczas zajęć, jak i w drodze do i ze szkoły. Dzięki spowalniaczom kierowcy na pewno ściągną nogę z gazu - mówi Barbara Tomkowiak, dyrektor szkoły podstawowej w Więckowicach.

Do końca 2017 roku podczas pierwszej edycji kampanii w 50 szkołach położonych w gminach wzdłuż koncesyjnej A2, z pomocą specjalnie stworzonej przez spółkę aplikacji, przeprowadzone zostaną zajęcia z wykorzystaniem technologii VR (Virtual Reality). W kolejnych edycjach programem zostanie objętych łącznie 200 szkół.

Komendy Wojewódzkie Policji w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim wytypowały lokalizacje, w których zrealizowane zostaną dodatkowe elementy infrastrukturalne. Należą do nich wybrane szkoły w powiecie sulęcińskim, słubickim, świebodzińskim, międzyrzeckim, poznańskim, konińskim, nowotomyskim, słupeckim, szamotulskim, wrzesińskim i średzkim.

Patronami honorowymi programu są Komenda Główna Policji, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego, Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Zgłoszenia szkół do programu przyjmowane są przez stronę www.autostradadoszkoly.pl. Znajdują się tam podstawowe informacje o kampanii, zdjęcia i filmy z konferencji inaugurującej, ze spotkań w szkołach oraz quiz sprawdzający wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W następnych etapach platforma internetowa zostanie wzbogacona o element rywalizacji pomiędzy szkołami.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.