Bezpieczny weekend z Autostradą Wielkopolską SA, Czwarty odcinek animowanej serii „Bezpieczna jazdA2. Lubię to”

18.06.2014

Przed czasem wzmożonych wyjazdów Autostrada Wielkopolska SA prezentuje kolejną kreskówkę z serii edukacyjnej „Bezpieczna jazdA2. Lubię to!”. Tym razem animowani bohaterowie pokażą jakie konsekwencje wiążą się z niedostosowaniem prędkości do przepisów i warunków na drodze. Patronat honorowy nad akcją objął Komendant Główny Policji.

Długi weekend czerwcowy to okazja do wyjazdu na krótkie, często spontaniczne wakacje. Jak wskazują statystyki Komendy Głównej Policji, jest to jeden z najbardziej kolizyjnych okresów na polskich drogach. Przed czasem wzmożonych wyjazdów Autostrada Wielkopolska SA prezentuje kolejną kreskówkę z serii edukacyjnej „Bezpieczna jazdA2. Lubię to!”. Tym razem animowani bohaterowie pokażą jakie konsekwencje wiążą się z niedostosowaniem prędkości do przepisów i warunków na drodze. Patronat honorowy nad akcją objął Komendant Główny Policji.

Liczba wypadków spowodowanych nie stosowaniem się do ograniczeń  prędkości stale rośnie. Jak wynika z badań zleconych przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - aż 57,8% kierowców przekracza na autostradzie dozwoloną prędkość (Raport Prędkość pojazdów w Polsce, 2014).

„Do wypadków na autostradach dochodzi najczęściej z powodu nadmiernej, niedostosowanej do warunków prędkości. Pamiętajmy o tym, że autostrada nie powinna być areną bicia rekordów prędkości i weryfikowania swoich możliwości za kierownicą. Samochód poruszający się z niedozwoloną prędkością 180 km/h w ciągu 1 sekundy pokonuje odległość aż 50 m! W pewnych sytuacjach praw fizyki oszukać nie można” – komentuje mł. insp. Marek Konkolewski, Komenda Główna Policji.

Najnowsza kreskówka kampanii społecznej „Bezpieczna jazdA2. Lubię to!” przedstawia konsekwencje nieprzestrzegania ograniczeń prędkości na autostradzie. Historia kończy się tragicznie, ale zgodnie z formułą kampanii film przedstawia również poprawną wersję , do której stosować powinni się wszyscy kierowcy.  Film: http://tiny.pl/q8dh6

„W najnowszej kreskówce poruszyliśmy problem przestrzegania ograniczenia prędkości. Mimo że samochody osobowe na polskich autostradach mogą poruszać się z prędkością do 140 km/h, to ponad połowa kierowców nie przestrzega tego ograniczenia! Staramy się w niekonwencjonalny sposób uświadomić kierowcom, jakie mogą być konsekwencje zbyt szybkiej jazdy. Wszyscy powinniśmy się starać rozsądnie korzystać z autostrad i nie stwarzać sytuacji zagrożenia nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu. Brawurowa jazda i nadmierna prędkość  mogą doprowadzić do niedwracalnych tragedii.” - informuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy spółki Autostrada Wielkopolska SA.

Film został wyemitowany na profilach Autostrady Wielkopolskiej SA w mediach społecznościowych (www.facebook.com/AutostradaWielkopolska; www.youtube.com/AutostradaWielkopols).

 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.