Bezpieczna jazdA2. Lubię to! - ruszyła nowa akcja społeczno-edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA.

12.09.2013

"Bezpieczna jazdA2. Lubię to!" to kampania społeczno-edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA promująca bezpieczeństwo na autostradach.

12 września  rusza kampania społeczno-edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA pod hasłem „Bezpieczna jazdA2. Lubię to!” Spółka prowadzić będzie działania edukacyjne dla młodych kierowców, propagujące zasady bezpieczeństwa na autostradzie.

Według danych Komendy Głównej Policji we wrześniu dochodzi do największej liczby wypadków drogowych, a sprawcą co drugiego są osoby poniżej 30 roku życia. W 2012r. na wszystkich polskich autostradach doszło do 247 wypadków, w wyniku których zginęły 44 osoby, a 390 zostało rannych. Statystyki wskazują, że najczęstszymi sprawcami wypadków drogowych są kierowcy do 30 roku życia. Najwięcej wypadków kierujący spowodowali we wrześniu – powyżej 3 tys. (10% ogółu wypadków spowodowanych przez kierujących).

„Bezpieczna jazdA2- Lubię to!” to nasz kolejny program edukacyjny poruszający tematykę bezpieczeństwa na trasach autostrad. Autostrada Wielkopolska już kolejny rok edukuje i przekazuje użytkownikom autostrad pożyteczne wskazówki i porady. Mamy nadzieję, że nabyta wiedza zwiększy bezpieczeństwo na polskich autostradach. Z naszymi działaniami chcemy trafić zwłaszcza do młodych kierowców, czyli osób, które najczęściej powodują wypadki drogowe. Dlatego też, główną platformą komunikacji projektu są media społecznościowe – informuje Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy spółki Autostrada Wielkopolska SA.

W ramach akcji, na profilach Autostrady Wielkopolskiej SA w mediach społecznoścowych (www.facebook.com/AutostradaWielkopolska; www.twitter.com/AutostradaWlkp) wyemitowane zostaną niekonwencjonalne filmiki edukacyjne, poruszające najważniejsze aspekty bezpiecznego uczestnictwa w ruchu autostradowym. Pierwszy z filmów: http://tiny.pl/h3kd8

W ramach akcji „Bezpieczna jazdA2. Lubię to!” Autostrada Wielkopolska SA poruszy 3 ważne aspekty bezpieczeństwa podczas korzystania z autostrad:
1. noszenie odblasków w przypadku konieczności wyjścia z auta np. podczas awarii
2. zasady bezpiecznego „łapania autostopa” na autostradzie, z myślą o wracających z wakacji studentach
3. zalety podróżowania nowoczesną, bezpieczną autostradą

Akcja obejmie również serię porad na Facebooku i Twitterze oraz 3 tematycznie związane z filmami konkursy z praktycznymi nagrodami.
Akcja prowadzona będzie od 12 do 30 września 2013 r.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.