Autostrada Wielkopolska II SA jednym z fundatorów domu kuracjusza dla dzieci z porażeniem mózgowym

08.09.2011

7 września 2011 r. o godz. 13.00 w Imiołkach nad jeziorem Lednica niedaleko Poznania nastąpiło oficjalne otwarcie jednego z ośmiu domów kuracjusza przeznaczonego na rehabilitację dzieci z porażeniem mózgowym.

Pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Patria powołana do niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym, a przede wszystkim dzieciom niechcianym i odrzuconym.


Domek o nazwie „Autostradą do zdrowia” został ufundowany z inicjatywy dr. Jana Kulczyka przez firmy związane z budową autostrady A2 do Świecka - Autostradę Wielkopolską II SA, Autostradę Eksploatację SA, Strabag Sp. z o.o. oraz A2 Strada Sp. z o.o. Koszt budowy jednego domku wynosi ok. 300 000 zł. Jego budowa trwała kilka miesięcy. Jest pierwszym z ośmiu domków jakie Fundacja Patria zamierza wybudować w Imiołkach. W domku znajduje się 5 pokoi (4 sypialnie każdy z łazienką, 1 pokój integracyjny), do dyspozycji gości będzie również aneks kuchenny w celu przygotowania śniadań i kolacji. Domek przeznaczony jest dla 7 osób. Będą znajdować się w nim docelowo gabinety rehabilitacyjny i logopedyczny.

 

- Zależało nam bardzo, żeby nasza firma pozostawiła po sobie nie tylko wybudowana nowoczesna autostradę ale również namacalny ślad służący tym najsłabszym – przyznaje prezes AWSAII, Andrzej Patalas -  Taką okazję dała nam współpraca z Fundacją Patria poprzez budowę domu rehabilitacji w Imiołkach – dodaje.


W Imiołkach powstanie 8 domków mieszkalnych dla kuracjuszy. Planowana jest budowa basenu oraz sali gimnastycznej. A wszystko znajdować się będzie w kompleksie profesjonalnego Centrum Rehabilitacji z zapleczem medycznym, zabiegowym i socjalnym. Wszystkie budynki powstaną z wykorzystaniem współczesnych rozwiązań ekologicznych. Oprócz budynku głównego, w którym będą prowadzone zabiegi z zakresu: fizjoterapii, hydroterapii, kinezyterapii. Powstanie również stajnia hipoterapeutyczna wraz z krytą ujeżdżalnią oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.

 

Więcej informacji:
Zofia Kwiatkowska
PR Manager AWSAII, tel. +48 608 479 541, z.kwiatkowska@mail.autostrada-a2.pl

oraz na stronie Fundacji PATRIA http://www.patria-opp.pl

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.