Autostrada Wielkopolska II SA jednym z fundatorów domu kuracjusza dla dzieci z porażeniem mózgowym

08.09.2011

7 września 2011 r. o godz. 13.00 w Imiołkach nad jeziorem Lednica niedaleko Poznania nastąpiło oficjalne otwarcie jednego z ośmiu domów kuracjusza przeznaczonego na rehabilitację dzieci z porażeniem mózgowym.

Pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Patria powołana do niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym, a przede wszystkim dzieciom niechcianym i odrzuconym.


Domek o nazwie „Autostradą do zdrowia” został ufundowany z inicjatywy dr. Jana Kulczyka przez firmy związane z budową autostrady A2 do Świecka - Autostradę Wielkopolską II SA, Autostradę Eksploatację SA, Strabag Sp. z o.o. oraz A2 Strada Sp. z o.o. Koszt budowy jednego domku wynosi ok. 300 000 zł. Jego budowa trwała kilka miesięcy. Jest pierwszym z ośmiu domków jakie Fundacja Patria zamierza wybudować w Imiołkach. W domku znajduje się 5 pokoi (4 sypialnie każdy z łazienką, 1 pokój integracyjny), do dyspozycji gości będzie również aneks kuchenny w celu przygotowania śniadań i kolacji. Domek przeznaczony jest dla 7 osób. Będą znajdować się w nim docelowo gabinety rehabilitacyjny i logopedyczny.

 

- Zależało nam bardzo, żeby nasza firma pozostawiła po sobie nie tylko wybudowana nowoczesna autostradę ale również namacalny ślad służący tym najsłabszym – przyznaje prezes AWSAII, Andrzej Patalas -  Taką okazję dała nam współpraca z Fundacją Patria poprzez budowę domu rehabilitacji w Imiołkach – dodaje.


W Imiołkach powstanie 8 domków mieszkalnych dla kuracjuszy. Planowana jest budowa basenu oraz sali gimnastycznej. A wszystko znajdować się będzie w kompleksie profesjonalnego Centrum Rehabilitacji z zapleczem medycznym, zabiegowym i socjalnym. Wszystkie budynki powstaną z wykorzystaniem współczesnych rozwiązań ekologicznych. Oprócz budynku głównego, w którym będą prowadzone zabiegi z zakresu: fizjoterapii, hydroterapii, kinezyterapii. Powstanie również stajnia hipoterapeutyczna wraz z krytą ujeżdżalnią oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.

 

Więcej informacji:
Zofia Kwiatkowska
PR Manager AWSAII, tel. +48 608 479 541, z.kwiatkowska@mail.autostrada-a2.pl

oraz na stronie Fundacji PATRIA http://www.patria-opp.pl

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.