A2 DO KARIERY Finał drugiej edycji programu stypendialnego AWSA i UEP.

07.08.2014

Z ostatnim dniem lipca zakończono drugą edycję projektu stypendialnego A2 DO KARIERY prowadzonego przez spółkę Autostrada Wielkopolska SA (AWSA) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP).

Z ostatnim dniem lipca zakończono drugą edycję projektu stypendialnego A2 DO KARIERY prowadzonego przez spółkę Autostrada Wielkopolska SA (AWSA) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP). W ramach wspólnego przedsięwzięcia trójka stypendystów przez sześć miesięcy prowadziła blog ekspercki oraz zdobywała praktyczną wiedzę obejmującą zagadnienia funkcjonowania autostrad w Polsce i na świecie. O wysoki poziom merytoryczny projektu dbała prof. dr hab. Elżbieta Gołembska, Kierownik Katedry Logistyki UEP oraz eksperci ze Spółki Autostrada Wielkopolska SA pod kierunkiem pani Lidii Szyfter.

Studenci, w ramach projektu, otrzymywali stypendium w wysokości 1200 zł miesięcznie wypłacanych przez 6 miesięcy od marca do lipca. Stypendium drugiej edycji projektu A2 DO KARIERY otrzymali studenci UEP na wydziale Gospodarki Międzynarodowej o specjalności Logistyka Międzynarodowa: Piotr Becela, Rafał Kuźniarek, Paweł Suśniak.

W ramach projektu AWSA stworzyła pierwszy w Polsce blog dotyczący autostrad w Polsce i Europie. Studenci, w roli redaktorów bloga, opublikowali 30 tekstów analizujących technologiczne, ekologiczne oraz finansowe aspekty funkcjonowania autostrad, sporo uwagi poświęcono także zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem w ruchu autostradowym oraz edukacji polskich kierowców w zakresie poprawnych zachowań na drodze. Konstrukcja bloga pozwalała czytelnikom na zadawanie pytań autorom tekstów,komentowanie wyników ich prac i podjęcie dyskusji.

Video case study z projektu: http://youtu.be/4hG5bMhz3YA.

„Korzyści ze współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego z prywatnymi podmiotami są nieocenione. Dzięki takim projektom jak A2 DO KARIERY możemy się spodziewać, że najlepsi studenci, zasilą kadrę managerską współpracujących z Uczelnią firm, stając się wizytówką zarówno firmy, jak i uczelni” – zauważa prof. dr hab. Elżbieta Gołembska, opiekun merytoryczny projektu.

A2 DO KARIERY jest projektem, który z jednej strony stanowi wsparcie procesu dydaktycznego, poprzez zintegrowanie wiedzy teoretycznej z praktyką, z drugiej uzupełnia zdobyte podczas edukacji kompetencje o umiejętności miękkie takie jak prezentowanie swoich osiągnieć badawczych, dyskusję w środowisku sieciowym, wyrażanie opinii w krótkich formach tekstowych, umiejętności współpracy zarówno w zespole rówieśników, jak i pracowników firmy. Cieszymy się, że stypendyści pierwszej i drugiej edycji oceniają nasz projekt wysoko oraz wskazują jego przydatność w procesie szukania pierwszej pracy. Wskazują też, że umiejętności pozyskane podczas 6-miesięcznego stażu pozwoliły im na szybszą adaptację w środowisku zawodowym – dodaje Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy Spółki Autostrada Wielkopolska SA.

A2 DO KARIERY jest zrealizowany we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni wyższych w Polsce. UEP stanowi ważny, 13-tysięczny ośrodek naukowo-dydaktyczny, specjalizujący się w kształceniu liderów biznesu, wysoko wykwalifikowanych kadr menedżerskich, ekspertów gospodarczych oraz pracowników służb administracji rządowej i samorządowej. Swoją renomę zawdzięcza: wysokiej jakości nauczania oraz niekwestionowanej pozycji jednego z liderów badań naukowych w zakresie nauk ekonomicznych. Oferta dydaktyczna szkoły uwzględnia światowe wzorce kształcenia menedżerskiego i najnowsze rozwiązania z zakresu rozwoju myśli ekonomicznej i biznesu.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.