A2, że bezpiecznie! Postaw na odBLASK!

24.10.2013

Rusza kampania społeczno-edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA pod hasłem „A2, że bezpiecznie. Postaw na odBLASK!”.

24 października ruszyła kampania społeczno-edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA pod hasłem „A2, że bezpiecznie. Postaw na odBLASK!”. Akcja ma bardzo nowoczesny i niestandardowy charakter. Zaskakująca formuła projektu adresowana jest głównie do ludzi młodych. Do akcji zaproszono znane nazwiska ze świata mody. Celem działań jest budowanie świadomości w zakresie zachowania bezpieczeństwa na drogach. Aktywności edukacyjne wspiera Komenda Miejskiej Policji w Poznaniu.

Szczególnie w okresach świątecznych i dniach wolnych od pracy dochodzi do wzmożonego ruchu na drogach, a liczba groźnych wypadków samochodowych wzrasta - wynika z danych Komendy Głównej Policji w Warszawie. W 2012 roku tylko na przełomie października i listopada na drogach zginęło 36 osób, a ponad 2 tys. zostało zatrzymanych za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Sprawcami wypadków w większości byli młodzi kierowcy w wieku 18-24 lat. Policja od lat prowadzi w tym okresie znaną wszystkim akcję „Znicz”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa podróżujących.

W tym roku również Autostrada Wielkopolska SA przypomina o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drogach. Hasło kampanii „A2, że bezpiecznie. Postaw na odBLASK!“ nawiązuje bezpośrednio do odblaskowej kamizelki bezpieczeństwa.

- W Polsce posiadanie kamizelki odblaskowej w samochodzie nie jest prawnie wymagane, jednak jej brak może być tragiczny w skutkach. Po zmroku pieszy bez elementów odblaskowych jest widoczny dla kierowcy z odległości zaledwie 20 - 30 m. Użycie kamizelki odblaskowej zwiększa tę odległość do co najmniej 150 metrów. Tym samym elementy odblaskowe aż 7 krotnie zmniejszają ryzyko wypadku! - informuje Józef Klimczewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Poznaniu.

Akcja „A2, że bezpiecznie. Postaw na odBLASK!” jest kontynuacją społecznych działań AWSA. Tym razem w ramach realizowanych aktywności edukacyjnych AWSA zorganizowała sesję zdjęciową z udziałem założycielek marki RISK made in warsaw Klary Kowtun i Antoniny Sameckiej oraz stylistki, redaktor naczelnej portalu ROstyle&life.com, Różeny Opalińskiej. Jako młode, aktywne zawodowo osoby z dużą intensywnością uczestniczą w ruchu drogowym. Podróżując głównie samochodem, wiedzą jak istotna jest wspólna dbałość o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze.

Efektem współpracy jest m.in. seria zdjęć z kamizelką odblaskową w roli głównej. Sesję poprzedza materiał wideo, który prezentuje kulisy jej powstawania oraz krótkie rozmowy z osobami zaangażowanymi w projekt. Ponadto w ramach akcji, na profilach AWSA w mediach społecznościowych znajdzie się szereg praktycznych informacji i porad. Nie zabraknie też konkursów, w których do wygrania będą główne bohaterki akcji czyli kamizelki odblaskowe.

- Kamizelka odblaskowa posiada od lat niezmienny fason, a pomimo to ciągle jest modna. Sekret jej ponadczasowości to fakt, że właśnie ona potrafi ratować życie! Zdecydowaliśmy się na akcję w niestandardowej formie i nieco z przymrużeniem oka, angażując znane osoby ze świata mody, by trafić przede wszystkim do młodych kierowców. Jak pokazują policyjne statystyki to właśnie młodzi ludzie są najczęstszymi sprawcami wypadków drogowych. Mam nadzieję, że ten niekonwencjonalny charakter akcji przekona wielu do noszenia odblasków w sytuacjach tego wymagających – komentuje Zofia Kwiatkowska, Rzecznik Prasowy spółki Autostrada Wielkopolska.

- Sama jestem kierowcą i wiem jak ważna jest wzajemna dbałość o bezpieczeństwo na polskich drogach. Poza pomarańczowym, żółty to jedyny kolor na świecie, który ratuje życie. Udział w akcji był dla nas oczywisty – przekonuje Różena Opalińska, stylistka, redaktor naczelna ROstyle&life.com.

- Kiedy dostałyśmy propozycję wzięcia udziału w akcji od razu przyznałyśmy, że tylko jedna z nas jest kierowcą, ale usłyszałyśmy, że kamizelka jest potrzebna nie tylko temu kto prowadzi. Nie minął tydzień jak złapałyśmy gumę - właśnie w drodze do Poznania. Musiałyśmy przejść kawałek poboczem i gdyby nie kamizelki, które miałyśmy w bagażniku po sesji nie byłoby nam tak wesoło - obok gnających samochodów, w środku nocy. A jednak dostałyśmy sporą naganę od przemiłej pomocy drogowej - bo owszem kamizelki były w bagażniku, ale o lewarku już całkiem zapomniałyśmy;). Dziś wozimy ze sobą komplet. W tym jednym przypadku hasło TAKE A RISK nie ma zastosowania;) –komentuje Antonina Samecka, RISK made in warsaw.

Akcja prowadzona będzie do końca listopada.
 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.