A2, ŻE DO POZNANIA - startuje wakacyjny program Autostrady Wielkopolskiej SA i Poznańskiej Organizacji Turystycznej.

05.07.2013

Już po raz drugi w okresie letnich wakacji Autostrada Wielkopolska SA (AWSA) we współpracy z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną (PLOT) oraz Miastem Poznań, zwraca uwagę na ofertę turystyczną Poznania i okolic. Przez dwa miesiące, prezentując najciekawsze obiekty turystyczne regionu w mediach społecznościowych, organizatorzy akcji będą zachęcać do odwiedzenia stolicy Wielkopolski.

W ramach akcji wybrano najciekawsze obiekty turystyczne regionu. Wśród polecanych miejsc znajdą się sztandarowe i unikatowe w skali Europy zabytki, miejsca relaksu czy rekreacji. Do obiektów tych zaliczono m.in. Ostrów Tumski, Zamek Cesarki, Nowe Zoo, Termy Maltańskie, Centrum Wycieczkowe LECH czy KontenerART. Korzystając z propozycji mieszkańcy, turyści i kierowcy koncesyjnego odcinka autostrady A2 będą mieli możliwość zaplanowania wycieczki po Poznaniu.

Na profilu AWSA na Facebooku organizowane będą konkursy, tematycznie związane z promowanym miejscem. Już w tym tygodniu, w inauguracyjnym konkursie programu, facebookowicze mają możliwość wygrania albumu Ryszarda Horowitza pt. „Poznańskie impresje”. Dzięki specjalnej aplikacji – kalkulator podróży A2 (http://autostrada-a2.pl), kierowcy zainteresowani odwiedzeniem Poznania
i okolic mają możliwość zaplanowania kosztów przejazdu czy przystanków na trasie.

Wypowiedzi do wykorzystania:

Prezentując najciekawsze miejsca regionu, zachęcamy i namawiamy do odwiedzenia Poznania oraz spędzenia tu czasu wolnego. W ramach programu „A2, że do Poznania” na profilu Spółki na Facebooku prowadzone będą także działania w języku niemieckim, skierowane do naszych zachodnich sąsiadów. Dzięki aplikacji „Kalkulator podróży A2” kierowcy mogą szybko i łatwo zaplanować swoją podróż autostradą – Zofia Kwiatkowska Rzecznik Prasowy AWSA.

Poznań i jego okolice wciąż czekają na turystyczne odkrycie. Bogata historia miasta, unikatowe zabytki i atrakcje są niewątpliwie warte zainteresowania i poznania. Mamy nadzieję, że akcja „A2, że do Poznania” zainspiruje do spędzenia czasu wolnego w stolicy Wielkopolski – Jan Mazurczak prezes PLOT.
 

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.