40 tysięcy kamizelek odblaskowych trafi w ręce dzieci podróżujących z rodzicami wielkopolskim odcinkiem autostrady A2

20.08.2010

Dziecięce kamizelki odblaskowe rozdawane będą na 3 Placach Poboru Opłat na płatnym, 150-kilometrowym odcinku A2 pomiędzy Koninem a Nowym Tomyślem, w Nagradowicach, Gołuskach i w Lądku.

Jest to akcja o charakterze społecznym prowadzona w ramach unijnego programu Europejska Karta Bezpieczeństwa Drogowego, której Autostrada Wielkopolska SA jest sygnatariuszem. Kamizelki będą rozdawane dzieciom w najbliższy, a zarazem ostatni wakacyjny weekend 28-29 sierpnia.

Tym razem akcja dedykowana jest dzieciom, które bardzo często poruszają się o zmroku czy przy słabej widoczności i złej pogodzie poboczami dróg. Założenie kamizelki odblaskowej powoduje, że dziecko jest lepiej widoczne z większej odległości, a co za tym idzie wzrasta jego bezpieczeństwo.

„Chcemy w ten sposób przekonać rodziców, że w ich interesie leży dopilnowanie by ich pociechy były zawsze zaopatrzone w tego typu kamizelki. Szczególnie w nadchodzącym okresie jesienno – zimowym, kiedy widoczność staje się dużo mniejsza” – dodaje rzecznik prasowy AWSA, Zofia Kwiatkowska.

Raz, że szybciej A2, że do Europy

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.