Nasze akcje CSR

Otwarty dialog z użytkownikami A2, dostarczanie użytecznych oraz ciekawych informacji z zakresu motoryzacji, promocja bezpiecznej jazdy i propagowanie prawidłowych zachowań na drodze – to główne założenia naszych działań skierowanych do kierowców. AWSA regularnie prowadzi cykl programów społeczno-edukacyjnych, które w sposób niekonwencjonalny edukują, bawią i angażują. Nasze kampanie społeczne zostały docenione nie tylko przez kierowców i dziennikarzy ale także marketerów w Polsce i Europie. Działania w mediach społecznościowych wyróżniono prestiżową nagrodą Impactor 2012 za projekt PR roku oraz otrzymały nominacje do najważniejszej nagrody Public Relations w Polsce – Złotych Spinaczy. Kampanie Spółki są prezentowane na corocznej konferencji ASECAP (Europejskiego Stowarzyszenia Koncesjonariuszy Autostrad Płatnych)i stają się inspiracją dla działań koncesjonariuszy w Europie.

{"name":"events","state":{"_filter":[],"_count":40,"_aggregate":[],"class":"Table","id":"aea9a12953e29008f4475669afc16c88"},"sort":[["ts",-1],["id",-1]],"call":[]}

Gdzie jest uciekinier z ZOO? Zebra Zbyszek poszukiwana 10.04.2018

Czarno-białe paski, bujna rozczochrana grzywa, szeroki uśmiech i cztery kopytka - tak właśnie wygląda zebra o imieniu Zbyszek, która uciekła z ogrodu zoologicznego. Poszukiwania trwają od kilku dni, główny trop stanowią ślady kopyt. Akcja poszukiwawcza w Poznaniu trwa. Mieszkańcy mogą zobaczyć w mieście plakaty z zebrą na słupach ogłoszeniowych. Czy zwierzę odnajdzie się całe i zdrowe? Co dalej?

13.12.2017Program AUTOSTRADA DO SZKOŁY na spotkaniu z Jutronautami

W sobotę, 9 grudnia w Warszawie odbył się finał projektu Jutronauci – cyklu spotkań organizowanych w największych miastach Polski z wizjonerami i innowatorami. Spotkania odbywały się pod hasłem „Sięgaj za horyzonty” i miały na celu pobudzić ciekawość świata wśród zebranych oraz zachęcić ich do realizacji własnych pomysłów. Autostrada Wielkopolska SA pojawiła się na spotkaniu wraz z projektem AUTOSTRADA DO SZKOŁY, na którym pokazała jak wykorzystać technologię VR w edukacji najmłodszych.

Autostrada Wielkopolska w Programie Etycznym Global Compact Poland 08.12.2017

4 grudnia w siedzibie Kulczyk Investments 11 spółek z Grupy KI przystąpiło do Programu Etycznego Global Compact Poland. Tym samym przyjęły one kierunek rozwoju w oparciu o przestrzeganie zasad etycznych i zrównoważonego rozwoju oraz przydatne narzędzie ich implementacji i weryfikacji. Jedną ze spółek wchodzących w skład Grupy jest Autostrada Wielkopolska.

25.10.2017Studenckie głowy pełne pomysłów! AUTOSTRADA DO SZKOŁY w School of Form

Czy hologramowy superbohater ma szansę pojawić się przy przejściach dla pieszych? A może jednak zobaczymy tam tęczę? Czy wkrótce na pasy wpuszczać nas będą specjalne barierki? To tylko kilka rozwiązań, jakie zaproponowali studenci poznańskiej uczelni artystycznej School of Form podczas prezentacji efektów tygodniowych warsztatów zorganizowanych w ramach programu AUTOSTRADA DO SZKOŁY.
 1. 1
 2. 2
 3. ...
 4. 8
 5. 9
 6. 10
[]
Raz, że szybciej A2, że do Europy

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, iż przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Autostrada Wielkopolska S.A., z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Stanisława Zwierzchowskiego 1 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Nowy Tomyśl – Konin, oraz Autostrada Wielkopolska II S.A. z siedzibą w Poznaniu (61-248), ul. Dziadoszańska 10 – w odniesieniu do danych osobowych użytkowników odcinka Świecko – Nowy Tomyśl.

Twoje dane osobowe będą przetwarzanie do celu obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń przez czas, który pozwoli nam na ich rozpatrzenie oraz zapewnienie ochrony uzasadnionego interesu administratora w przypadku ewentualnych roszczeń a także do obsługi serwisu internetowego oraz aplikacji internetowych dostarczanych przez Administratora za pośrednictwem serwisu internetowego.

Twoje dane osobowe mogą zostać przekazane:
 1. pracownikom/współpracownikom Administratora upoważnionym do ich przetwarzania na polecenie Administratora,
 2. innym odbiorcom danych, w tym:
  • spółce Autostrada Eksploatacja S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-004), ul. Głogowska 431 (podmiot przetwarzający) jako podmiotowi zajmującemu się utrzymaniem autostrady w imieniu Administratora,
  • dostawcom usług technicznych i organizacyjnych umożliwiających Administratorowi realizację obowiązków jako podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie i eksploatację autostrady (w szczególności dostawcom usług teleinformatycznych, dostawcom usług umożliwiających transakcje poboru opłat za przejazd autostradą A2);
  • dostawcom usług prawnych i doradczych w przypadku dochodzenia przez Administratora roszczeń związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą oraz w przypadku obsługi reklamacji, skarg, wniosków, zgłoszeń,
  z zachowaniem wszelkich gwarancji zapewniających bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Administrator danych nie będzie przekazywać Twoich danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługują Ci następujące prawa:
 • prawo dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii,
 • prawo do sprostowania (poprawiania) danych,
 • prawo do usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed takim wycofaniem, co oznacza, że wycofanie zgody nie działa wstecz,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych lub organu będącego jego następcą.

Wszelkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym realizację praw wynikających z przetwarzania danych uzyskasz wysyłając e-mail na adres: dane.osobowe@mail.autostrada-a2.pl

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów prawidłowej obsługi reklamacji, skargi, wniosku, zgłoszenia, nawiązania kontaktu oraz utrzymania strony internetowej. Odmowa podania danych osobowych uniemożliwi nam udzielenie odpowiedzi na Twoją reklamację, skargę, wniosek, zgłoszenie.

Na naszych stronach internetowych wykorzystujemy rozwiązania monitorujące zachowania użytkownika, które pozwalają na profilowanie jednak nie realizują zautomatyzowanego podejmowania decyzji wywołującej skutki prawne. Mechanizmy te wykorzystywane są przez Administratora w celu zarządzania oraz doskonalenia serwisów internetowych.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.