Myślimy szeroko

wróć

Od początku września na wszystkich bramkach Autostrady Wielkopolskiej możesz płacić bezstykowo, korzystając z zewnętrznych terminali kart bankowych.

04-09-2020

Informacje prasowe

Od początku września kierowcy korzystający z Autostrady Wielkopolskiej, koncesyjnego odcinka autostrady A2,  mogą płacić za przejazd za pomocą zewnętrznych terminali płatniczych, bez konieczności podawania karty bankowej kasjerowi.

Właśnie zakończono montaż ponad 30 takich terminali na ścianach budek kasjerskich na Placach Poboru Opłat W Lądku, Nagradowicach, Gołuskach i Tarnawie oraz na Stacjach Poboru Opłat w Jordanowie i Buku.

- Spółka Autostrada Wielkopolska zdecydowała się na montaż zewnętrznych terminali do płatności zbliżeniowych w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne kierowców i pracowników PPO, a także w celu usprawnienia i przyspieszenia procesu dokonywania płatności. To ważne, aby w czasie nieustającego zagrożenia koronawirusem stworzyć jak najwięcej okazji do zachowania bezpiecznego dystansu między uczestnikami ruchu.– mówi Anna Ciamciak, rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Wielkopolska S.A.

Dzięki terminalom zewnętrznym, kierowca podróżujący Autostradą Wielkopolską może dokonać płatności zbliżeniowo i po odebraniu paragonu pojechać w dalsza drogę.

- Od marca, czyli wybuchu pandemii, kierowcy mogą dokonać opłaty zbliżeniowo na  wszystkich 65 pasach kasowych autostrady A2, dotychczas jednak terminal podawała klientowi kasjerka. Teraz nasi klienci będą mogli zrobić to niejako bezobsługowo. Wystarczy, że podjadą do okienka wyposażonego w terminal zewnętrzny, zbliżą kartę płatniczą lub telefon do czytnika kart bankowych i gotowe. – mówi Renata Rychlewska, rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Eksploatacja – 32 zewnętrzne terminale bankowe zamontowane zostały na 4 lub 5 wewnętrznych pasach kasowych, dlatego też jeśli kierowcy chcą wybrać taką metodę płatności muszą pamiętać, by na Placach Poboru Opłat wybierać te właśnie pasy – dodaje.

Zewnętrzne terminale płatnicze zostały zainstalowane w ciągu głównym Punktów Poboru Opłat (PPO), głównie na pasach z których najczęściej korzystają kierowcy samochodów osobowych. Dodatkowo urządzenia zainstalowano także na niektórych Stacjach Poboru Opłat (SPO)  - SPO Jordanowo i SPO Buk. Na każdej SPO oraz PPO klienci mają nadal do dyspozycji terminale zbliżeniowe podawane przez kasjerów. W obu przypadkach płatność nie wymaga potwierdzenia kodem PIN, co jest niezmiernie ważne z punktu widzenia zachowania reżimu sanitarnego.

Pamiętając by w trakcie podróży, jak i każdej innej sytuacji, dbać o bezpieczeństwo sanitarne, Autostrada Wielkopolska oraz Autostrada Eksploatacja nieustannie podkreślają wagę wszystkich działań zwiększających bezpieczeństwo. Obie Spółki zachęcają do korzystania z płatności zbliżeniowych na autostradzie, ale też do dezynfekowania kart płatniczych. Przypominają również o regularnym myciu rąk, zachowaniu minimalnej odległości od drugiej osoby oraz unikaniu dotykania twarzy.