Programy społeczne - Autostrada Wielkopolska SA

Każdy kilometr ma znaczenie

Programy społeczne

view.jpg

Kurs jazdy na autostradzie

Kurs jazdy na autostradzie to projekt, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez podnoszenie umiejętności kierowców w zakresie techniki jazdy autostradami i trasami szybkiego ruchu, których w Polsce z roku na rok mamy coraz więcej. Autostrada Wielkopolska, jako pierwsza w Polsce, uruchomiła przełomowy program, który umożliwia odbycie jazd po autostradzie wraz z doświadczonymi instruktorami z ośrodków szkolenia kierowców. Pozwoli to kierowcom nabrać pewności i sprawności w poruszaniu się po tego typu drogach. Program realizowany będzie we współpracy z wielkopolskimi i lubuskimi ośrodkami szkolenia kierowców, a jego ambasadorem został utytułowany kierowca rajdowy Tomasz Czopik.

Więcej
01_szlakiem-wikliny-i-chmielu_680x260.jpg

Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie

Poznaj uroki województw, przez które przebiega Autostrada Wielkopolska. Przedstawiamy 8 niesamowitych i ciekawych turystycznie tras przygotowanych w ramach akcji „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie”. Trasy zostały opracowane w taki sposób, aby w szybkim czasie móc dojechać w wybrane miejsce i zwiedzić najciekawsze miejsca. To propozycje na weekend, jednodniową wycieczkę lub kilka dni zwiedzania. W sumie osiem tras zaprowadzi turystów do ponad 25 wyjątkowych miejsc.

Więcej
Cover zwierzaki.png

Masz zwierzaka? Miej zasady!

Akcja ma na celu przybliżyć najważniejsze zasady podróżowania ze zwierzętami domowymi (w szczególności psami i kotami) w samochodzie. Wielu z nas zabiera zwierzęta ze sobą w droge. Mało osób przestrzega jednak zasad prawidłowego podróżowania w samochodzie. 

Jako główny punkt akcji Autostrada Wielkopolska SA przygotowała film, w którym główną rolę odgrywają podopieczni Fundacji Głosem Zwierząt. Psy i koty wcieliły się w rolę aktorów, żeby pokazać zasady prawidłowego przewożenia pupili. Głosu zwierzętom występującym w tej produkcji użyczyli dziennikarze radia ESKA – Maciej Narożny i Artur Klimaszewski, znani z popołudniowej audycji w poznańskiej stacji oraz pracownicy Autostrady Wielkopolskiej SA i Autostrady Eksploatacji SA.

Więcej
autostradadoszkoly.jpg

Autostrada do szkoły

AUTOSTRADA DO SZKOŁY to program społeczno-edukacyjny adresowany do dzieci klas nauczania początkowego. Jego celem jest edukacja z zakresu bezpiecznego funkcjonowania w ruchu drogowym. W ramach programu prowadzone są zajęcia w szkołach z wykorzystaniem innowacyjnych gogli VR i autorskiej aplikacji oraz realizowane są kreatywne przejścia dla pieszych, na których powstają wesołe zebry zachęcające dzieci do prawidłowego przechodzenia po pasach. Honorowymi patronami programu są m.in. Kuratorium Oświaty w Poznaniu, KRBRD i Komenda Główna Policji.

Więcej
pohamuj.jpg

Pohamuj się! Nie wyprzedzaj bezmyślnie

Pohamuj się! Nie wyprzedzaj bezmyślnie! - Apelują Maciej Wisławski i Juliusz Szalek, dziennikarze motoryzacyjni wspierający akcję Autostrady Wielkopolskiej SA.

Więcej