Myślimy szeroko

Programy społeczne

Hasło - MYŚLIMY SZEROKO zobowiązuje nas do kreowania ambitnych i innowacyjnych projektów, mających realny wpływ na rzeczywistość. W naszych działaniach współpracujemy z uznanymi ekspertami i podpieramy się fachową analizą. Dzięki temu z każdym dniem jesteśmy bliżej realizacji naszego celu: życia w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.

autostradadoszkoly.jpg

Autostrada do szkoły

AUTOSTRADA DO SZKOŁY to program społeczno-edukacyjny adresowany do dzieci klas nauczania początkowego. Jego celem jest edukacja z zakresu bezpiecznego funkcjonowania w ruchu drogowym. W ramach programu prowadzone są zajęcia w szkołach z wykorzystaniem innowacyjnych gogli VR i autorskiej aplikacji oraz realizowane są kreatywne przejścia dla pieszych, na których powstają wesołe zebry zachęcające dzieci do prawidłowego przechodzenia po pasach. Honorowymi patronami programu są m.in. Kuratorium Oświaty w Poznaniu, KRBRD i Komenda Główna Policji.

Więcej
pohamuj.jpg

Pohamuj się! Nie wyprzedzaj bezmyślnie

Pohamuj się! Nie wyprzedzaj bezmyślnie! - Apelują Maciej Wisławski i Juliusz Szalek, dziennikarze motoryzacyjni wspierający akcję Autostrady Wielkopolskiej SA.

Więcej
a2doeuro.jpg

A2 do Europy

Pierwszy w Polsce kompleksowy, mobilny Przewodnik po drogach w Europie! Autostrada Wielkopolska SA autorem aplikacji „A2 DO EUROPY”.

Więcej
bezja2.jpg

Bezpieczna jazdA2

"Bezpieczna jazdA2. Lubię to!" to kampania społeczno-edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA promująca bezpieczeństwo na autostradach.

Więcej
postawnaodblask.png

Postaw na OdBlask

Nowa kampania edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA. obrazująca zgubne skutki niestosowania odblasków.

Czy mandat w wysokości 500 zł za brak elementów odblaskowych to wystarczający powód do ich zakładania?
Jak pokazać, że odblaski widoczne są już z odległości co najmniej 150 metrów a gdy ich nie ma odległość ta maleje do zaledwie 20 metrów? Nowa kampania edukacyjna Autostrady Wielkopolskiej SA (AWSA) „Postaw na odBLASK… zanim trafisz na pomnik” zwraca uwagę, że brak elementów odblaskowych może bezpośrednio zaprowadzić na… pomnik. I nie o pomnik za zasługi tu chodzi…
Patronat honorowy nad akcją objęła Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Więcej