Myślimy szeroko

Programy społeczne

Hasło - MYŚLIMY SZEROKO zobowiązuje nas do kreowania ambitnych i innowacyjnych projektów, mających realny wpływ na rzeczywistość. W naszych działaniach współpracujemy z uznanymi ekspertami i podpieramy się fachową analizą. Dzięki temu z każdym dniem jesteśmy bliżej realizacji naszego celu: życia w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.

01_szlakiem-wikliny-i-chmielu_680x260.jpg

Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie

Poznaj uroki województw, przez które przebiega Autostrada Wielkopolska. Przedstawiamy 8 niesamowitych i ciekawych turystycznie tras przygotowanych w ramach akcji „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie”. Trasy zostały opracowane w taki sposób, aby w szybkim czasie móc dojechać w wybrane miejsce i zwiedzić najciekawsze miejsca. To propozycje na weekend, jednodniową wycieczkę lub kilka dni zwiedzania. W sumie osiem tras zaprowadzi turystów do ponad 25 wyjątkowych miejsc.

Więcej
Cover zwierzaki.png

Masz zwierzaka? Miej zasady!

Akcja ma na celu przybliżyć najważniejsze zasady podróżowania ze zwierzętami domowymi (w szczególności psami i kotami) w samochodzie. Wielu z nas zabiera zwierzęta ze sobą w droge. Mało osób przestrzega jednak zasad prawidłowego podróżowania w samochodzie. 

Jako główny punkt akcji Autostrada Wielkopolska SA przygotowała film, w którym główną rolę odgrywają podopieczni Fundacji Głosem Zwierząt. Psy i koty wcieliły się w rolę aktorów, żeby pokazać zasady prawidłowego przewożenia pupili. Głosu zwierzętom występującym w tej produkcji użyczyli dziennikarze radia ESKA – Maciej Narożny i Artur Klimaszewski, znani z popołudniowej audycji w poznańskiej stacji oraz pracownicy Autostrady Wielkopolskiej SA i Autostrady Eksploatacji SA.

Więcej
autostradadoszkoly.jpg

Autostrada do szkoły

AUTOSTRADA DO SZKOŁY to program społeczno-edukacyjny adresowany do dzieci klas nauczania początkowego. Jego celem jest edukacja z zakresu bezpiecznego funkcjonowania w ruchu drogowym. W ramach programu prowadzone są zajęcia w szkołach z wykorzystaniem innowacyjnych gogli VR i autorskiej aplikacji oraz realizowane są kreatywne przejścia dla pieszych, na których powstają wesołe zebry zachęcające dzieci do prawidłowego przechodzenia po pasach. Honorowymi patronami programu są m.in. Kuratorium Oświaty w Poznaniu, KRBRD i Komenda Główna Policji.

Więcej
pohamuj.jpg

Pohamuj się! Nie wyprzedzaj bezmyślnie

Pohamuj się! Nie wyprzedzaj bezmyślnie! - Apelują Maciej Wisławski i Juliusz Szalek, dziennikarze motoryzacyjni wspierający akcję Autostrady Wielkopolskiej SA.

Więcej
a2doeuro.jpg

A2 do Europy

Pierwszy w Polsce kompleksowy, mobilny Przewodnik po drogach w Europie! Autostrada Wielkopolska SA autorem aplikacji „A2 DO EUROPY”.

Więcej