Myślimy szeroko

wróć

Jeszcze raz odkryjcie z nami wszystkie piękne miejsca, które zebraliśmy specjalnie dla Was w przewodniku po Wielkopolsce i Lubuskiem.

24-09-2020

Odkryj z nami ponad 25 wyjątkowych i ciekawych turystycznie miejsc w ramach akcji „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie”. W okresie wakacyjnym co tydzień prezentowaliśmy nową propozycję. Teraz zebraliśmy wszystkie w jednym miejscu. Wystarczy pobrać folder, wybrać trasę i już można ruszać w drogę!

 

Akcja „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie” pozwala odkryć piękno dwóch regionów przez które przebiega Autostrada Wielkopolska i zachwycić się zabytkami, miejscami pamięci historycznej czy zrelaksować nad wodą lub w parku. Obok najpopularniejszych zabytków i miejsc w Poznaniu i Zielonej Górze zachęcamy do odwiedzenia między innymi Nowego Tomyśla, centrum wikliny i chmielarstwa, czy wejścia na 35 metrową wieżę widokową w przepięknym Łagowie. Nie zapominajcie o szlaku Mieszka i pierwszych Piastów, historycznych fortyfikacjach czy miejscach szczególnie atrakcyjnych sezonowo. Jesienią wybierzcie się na winobranie a latem skorzystajcie z uroków jezior i pól lawendowych. Odkrywajcie z nami Wielkopolskę i Lubuskie przez cały rok!

 

Folder zawiera szczegółowy opis atrakcji wraz z faktami historycznymi lub ciekawostkami związanymi z danym regionem. Trasy zostały opracowane w taki sposób, aby w szybkim czasie móc dojechać w wybrane miejsce i zwiedzić najciekawsze miejsca. Stworzyliśmy atrakcyjne wizualnie mapki z zaznaczonym kilometrażem i czasem przejazdu. To propozycje na weekend, jednodniową wycieczkę lub prawie dwa tygodnie zwiedzania. Wybór należy do Was!

 

Planując wycieczkę pamiętajcie o przestrzeganiu podstawowych zasad zwiększających bezpieczeństwo w czasie pandemii. Regularnie myjmy i dezynfekujmy ręce, zachowajmy minimalną odległość od drugiej osoby, unikajmy dotykania twarzy a także korzystajmy z płatności zbliżeniowych na postojach oraz PPO.

 

Organizatorem akcji „Odkrywamy Wielkopolskę i Lubuskie” jest Autostrada Wielkopolska SA a partnerami merytorycznymi są Wielkopolska Organizacja Turystyczna, Visit Zielona Góra oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.